naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Savaitgalis Čekijoje


Šalis Čekija
Rajonas Sloup
Data         2003.03.21-25        
  Geriausi rezultatai:    
on-sight 6 (UIAA)
flash 6 (UIAA)
red-point 7- (UIAA)


  Antradienį Vaidas sako: „Chebra, varom penktadienį į Čekiją“. Berods, tik ketvirtadienį buvo apsispręsta, bet norinčių nepritrūko. Penktadienį aštuoni šiek tiek (o gal ir nemažai?) pasimaišę uolų mėgėjai po šiokių tokių pasivažinėjimų po Vilnių (kas miegmaišį paliko, kas dar kažin ką) išdardėjo Moravskij kras link.

  Per Lenkiją pralėkėm su vėjeliu – miegant jos iš viso nesimatė.

  Sloupe buvom šeštadienį anksti ryte. Uolos buvo dar tuščios, bet tik koks vienas maršrutas saulės apšviestas. Vadinasi, visi kiti – baisiai šalti, o labai šalta uola pakanka palipti ir tris metrus – tada jau pirštai nebesupranta, laikosi jie už uolos ar už oro.

  Trumpai kalbant, lipom šeštadienį, lipom sekmadienį ir dar lipom pirmadienį. Kasdien būdavo vis šilčiau, kol galiausiai
Šaltas rytas...
– aišku, kai jau reikėjo išvažiuoti – pasidarė visiškai karšta. Vieni lipo daugiau, kiti – mažiau, vieni pralipo daugiau – kiti mažiau, vieni krito gražiai, kiti – nelabai, bet virves kabino tik Tomas su Tadu (na, kelias ir Vaidas pakabino), tai visiems žiopliams tekdavo laukt. O paskui dar prisidėjo čekų eilės... Bet vis tiek visiems patiko: kas atgavo formą, kas ją pagerino, bet tikriausiai visi užsimanė sugrįžt ir pralipt ką nors dar daugiau.

  Vakarai neprailgdavo ryjant smaženyj syr, maukiant alų, žaidžiant futbolą ar mėtant strėlytes. Apsilankėm visose trijose (berods, daugiau ir nėra) maitinimo įstaigose. Naktys buvo šaltos, tai nuo šalčio gynėsi kas kaip įmanydamas: kas kojines su batarkėm šildomas maudavosi, kas prisirengęs kaip svogūnas už palatkės miegodavo. O visi kiti palatkėj šaldavo... Tai tiek blevyzgų, o dabar – pasiekimai.

Vita


  ...O tuo tarpu Vilniuje sėdintis Jonas gaudavo maždaug tokias sms: "Sveikas bičias, jou jou, sėdim dabar čekiškam kabake ir mąstom ką ryt lipti...", "Mutantai pralipo 6 onsight pagal UIAA, šiaip orai geri tik reikia gaudyti saulę ką mes ir darom, žodžiu gerai čia..."  Na dėl pasiekimų tai Jonas lyg ir paruošė detalesnį aprašymą ką ir kas šį kartą pralipo. Laipioti yra gerai, o laipioti ant tikrų uolų yra nepakartojamas jausmas.

  Keletą žodžių apie uolas ir vietovę kurioje mes buvome (žr. aukščiau). Visų pirma, patiko, kad ten yra labai daug trasų, galima sakyti visiems “nuo iki”. Nors reikia pripažinti, kad be pan Tadeušo ir pan Tomašo pagalbos mums nepavyktų išbandyti kelių įdomių trasų, o su jų pakabintomis virvėmis mes šturmavom ir 5-kes ir 6-kes.

  Kitas malonus dalykas, kad viskas tame miestelyje “po ranka”. Pavyzdžiui, mūsų mikriukas stovėjo vos 100 metrų nuo uolos. Iki kabako, kuriame smagiai leidome vakarus, irgi vos kelios minutės. Čia pat ir parduotuvė.

  Na ką gi pabaigai norėčiau padėkoti Vaidui ir kompanijai už puikų savaitgalį. Tikrai norėčiau dar ne kartą ir ne du nuvaryti su šia chebryte kur nors užlipti ir šiaip smagiai praleisti laiką.

Liutauras  Sunkesni maršrutai, kuriuos pralipo lietuvaičiai:

  Pralipimo būdas     Maršruto pavadinimas     Sudėtingumas (UIAA)   Pralipo
On-sight Celofanuv odkaz 6 Vaidas B.
Prima vychodny 6 Tomukas A.
Narovnani 6 Tomukas A.
Flash Celofanuv odkaz 6 Tomukas A.
Red point Jesterči 7- Tadas N., Tomukas A.  
Nova cesta 7- Tomukas A.
Papa la lulu 6+ Tomukas A.
Celofanuv odkaz 6 Tadas N.

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal