naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

BMC International Climbing Meet 2004
‘Modern Advances in World Climbing Standards’
9-16 May, 2004 - Plas y Brenin, North Wales  Į šių metų meet'ą Velse buvo išvykę net trys lietuviai - Marius, Tomas ir Jonas - "Kad ten yra daugiau nei gerai, žinojome iš Tado ir Šaro, kurie tokiame meet'e buvo prieš du metus. Tačiau kad bus taip gerai, taip nerealu, taip įspūdinga, net neįsivaizdavom!

  Pabuvus tokiame meet'e telieka perduoti DMM šūkį visiems Lietuvos laipiotojams: CLIMB NOW, WORK LATER!!!"

Štai keletas kitų šalių laipiotojų pasakojimų bei foto iš meeto:

  Oficialus BMC straipsnis apie meet'ą, kuriame yra paminėtas Tomukas!

  Profesionalios Alex'o Messenger'io foto

  Latvių straipsnis ir foto

  Aleksandro Klionovo straipsnis apie renginį bei karštosios žinutės iš jo

  Aleksandro Klionovo straipsnis apie renginį bei foto

  Aleksandro Klionovo straipsnis mountain.ru

  Mūsų foto

Mūsų karštosios žinutės:


  2004.05.09  

  Jou jou jou. U want some, com get some...
Na ką gi mūsų ereliai sėkmingai nutūpė Didžiosios Britanijos žemėje ir jau siunčia pirmas žinutes:
Jonas wrote:

  Sveiki visi. Nu žodžiu dar net nepradėjom lipti, o jau čia cool! Faina gamta, faina chebra. Susitoosinom su rusu Alexandru Klionovu - vienu geriausių Rusijos bigwallininku.(daugiau apie jį čia, čia ir čia) Yra dar lenkas Pustelnikas - lipa 8c+ Tad bus su kuo sugerti:) (komentaras: tai tu ten gerti nuvažiavai ar lipti :) Ryt ant uolų!
(ir tradicinis Jono) Kizaa!


  2004.05.11  

  Dėl techninių nesklandumų vakar žinios apie mūsų skalolazų nuotykius UK nepasiekė jūsų. Taigi šiek tiek pavėlavusios naujienos:

  Sveiki,

  Antradienis.

  Meetas po truputį įsivažiuoja. Vis daugiau vieni su kitais susipažįsta, susitoosina. Susipažinom su dviem nepaliečiais, kurių tėvas yra Nepalo alpinizmo asociacijos prezidentas ir prilaiko viešbutį Katmandu, kur apsistoja daug alpiniugų. Gerai nuskambėjo jų frazė: Vodka makes Russian climbers stronger and biger ;) Šalia sėdinčiam Alexandrui Klionovui teliko nusišypsoti... ;) Dar susikalbėjom su švedais, tad jei reikės kokios info, kreipkitės i mus :)

  Dabar apie laipiojimą. Šiandien Jonas ir Marius kažkokiu grybišku keliu atsidūrė ant nesudėtingu maršrutų ir nieko gudraus nepralipo. Buvo tik nebloga treniruotė techniniu laipiojimu, ale visokių rakandų kyšimo i plyšius ir t.t. Ką šiandien nuveikė Tomelis dar neaišku, bo jis varė prie jūros ir dar negrįžo. Žodžiu lekiam valgyti skanaus maisto.... :)


  iki visiems!
p.s. su netu čia problemos, bet stengsimės parašyti dažniau.

Markia ir Jonas

Trečiadienis.

Sveiki.
Jou jou, meetas įgauna pagreitį. Labiausiai tą pagreitį pagavo Tomukas, kuris šiandien pravarė E3!!!! O po to bandė E4 ir nusirovė ant kažkokios mažos, labai jau silpnai įstatytos zakladkės! Prakritimas apie 10 metrų, tiksliai net nežinau. Bet po to sugebėjo dasikrapštyti iki viršaus (dar su kelias kritimais :). Nu žodžiu išėjęs bičas visiškai. Tai net virvę kažkur sugebėjo palikti, bet laimei kažkas ją prigriebė ;) būtų likęs skoloj nemenką sumelę ;)

  O mes su Marka nieko įspūdingo nepavarėm. Aš bandžiau praeiti E1 bet kaip 15 metų mergaitė užsiparinau... Ryt reikės praeiti, bo nieko ten sunkaus nėra, tik biški baisu, bo sauga lėva ;) O Marka su viršutine sauga prasiparino ant E1 ir praleadino HVS.

  Tiesa, aš po to su savo instruktoriumi (jeigu jį galima taip pavadinti, bo kai pasakiau, kad varom ką sunkesnio, tai jis sako gal davai tu leading, bo aš nelabai... ;) taigi, as su savo "instruktoriumi" buvau nuvaręs paboulderinginti. Nerealiai buvo! Superinis dalykas. Ryt planuojam visai dienai varyti boulderinginti.


  Tai tiek tų karštų naujienų.

  Lekiam valgyti ir paliekam net'ą Alexandrui.
Iki,
Jonas


  2004.05.14

  climb now work later!!!

  visi i ketvirtą dieną laipiojimo visiškai išeję, dar šiandien prisijungė ir toks Leo Houldingas prasolinęs šalia Dream of white horses lipančio Jono ant 80 m uolos virš jūros, žodžiu tūsas geras, oras geras, maistas geras, tik galva jau visiškai išskydo. pats šiandien virinau ant tokių neigiamų plyšių ir kaminų, e2, e3, e4 (tradiciškai su prakritimu) tai ryt "ilsėsiuos" - varom su broliu lenku Adamu boulderint. Jonas sakė kad geras, bo jau bandė biški. Ir dar - traditional climbing veža, žadu įsigyt daug zaklatkių ir frendų ir tiems kas šalia crackų kala boltus smarkiai p**iu protą. Spaudžiam Leo dešinę.
pasikartosiu - climb now work later
iki susimatymo, jei dar grįšim,

tomukas


  2004.05.17

  Sveiki,

  deja deja, bet viskas, kas gerai, kažkada pasibaigia... Sunku palikti rojų... Kitaip sunku pavadinti tai, kur mes buvom. Tikrai nerealus meetas, žodžiais sunkiai nupasakojamas... shit... gerai buvo...

Penktadienis.

Važiavom boulderinginti. Norinčiųjų susirinko pilnas mikriukas, tarp jų ir lenkas Adamas bei dar keli kieti britai.

  Po gana ilgo (valandos) važiavimo atsidūrėme prie jūros kur pakrantė nusieta akmenimis, tarp kurių yra tikrai didelių, ant kurių ir boulderinginom. Vaizdelis tikrai nerealus, maždaug toks: atvaro 10 žmonių prie akmens, išsirenka problemą, sumeta dafiga crašpadų (visi po vieną) ir lipa. Kiti laipiotojai aplinkui sutūpę ragina tave pralipti, patarinėja kaip tai daryti, po to patys bando. Toosas superinis! ;)

  Laužėm iki v6. Šiaip įmanoma ir daugiau, bet akmenų buvo labai daug ir norėjosi išbandyti viską, o kadangi ir laiko ir odos daug nebuvo, prie vienos problemos daug ir nesėdėjom. Buvo labai karšta, saulė švietė iki pat vakaro, tad nusvilom nerealiai... Dar dabar nugaras skauda ;) Palikom paskutinius ir taip jau mažos odos likučius...

  Dar reiktų paminėti vieną Tomelio šuolį, kurio niekas iš kitų ir nepadarė... cool buvo.

Šeštadienis

  jo... sunku atsikelti ir varyti laipioti po boulderingo... Mastėm ką čia tokio lengvo palipti... Bet visi mąstymai nuėjo veltui...

  Taip jau gavosi, kad Jonas ir Tomelis su vienu instruktoriumi atsidūrė prie labai šaunių uolų. Stačios, plikos, nerealios! Nu ką, reik lipt. Išsirinkom e2 berods ir pirmyn.
Tomelis leadina. Netoli viršaus užsirovė ant labai jau šlapio cracko... Pasiparino, pasiparino, rankos užsikalė ir fly baby fly! ;) Šį kartą prakritimas ne toks didelis, kokie 5-7 metrai. Ir ant bolt'o beje. Kaip bebūtų keista, ir UK, kur propoguojamas traditional climbingas, yra prakaltų maršrutų. Prakalti vien dėl to, kad sauga su zakladkėm ir frendias beveik neįmanoma.

  Po to nuvarėm ant tokio maršrutėlio miau miau ;) Labai geras pavadinimas, žinant vieną juokingą anekdotą ;) e2 6a berods. Nu žodžiu 6b plyšys (pagal prancūzus). Žostkai nerealus, turbūt pats fainiausias iš liptų. Superinis! Miau miau pirmas pravarė mūsų instruktorius, o tada bandėme mes. Tai tomelis pravarė jį su apatine sauga (saugos taškai buvo sukišti).

  Atsipalaidavimui pravarėm dar vieną e2 ir tada tomelis eilinį kartą pavarė pralipdamas e4! Tiesa, instruktoriaus nuomone, maršruto sudėtingumas kiek paaukštintas. Šiaip gali būti, nes ir aš jį sugebėjau pralipti su viršutine sauga paskui Tomelį. Šaunus lipimas paskutiniai dienai...

  Na o Marka jau tikrai išėjęs atsipalaiduoti ant nesudėtingo maršruto sugebėjo leidžiantis žemyn nusibaladoti ir susikruvino pirštą... Vat tau ir lengvas maršrutas :)
Na o vakare po eilines šaunios vakarienės turėjome labai gerą toosą. Dj'ėjai, alus, vynas, lietuviška trauktinė, rusiška vodka... viskas liejosi laisvai. Kas šoko, kas eilinį kartą dalinosi įspūdžiais bei e-meilais. Sunku net viską prisiminti... ;) Kai pas mumi kaime sako, po geros savaites lipimo reik gerai is atsipalaiduoti ;)

  tai taip praėjo paskutiniosios mūsų dienelės Velse - laipiotojų rojuje...
f***... graudu net prisiminti kokią nerealią savaitę apturėjom...
ramina nebent tai, kad laukia Londonas ir keli nerealūs džymai...

CLIMB NOW, WORK LATER!!!!!!!!!
see you soon.
Džionis

CLIMB NOW, WORK LATER!!!!!!!!!

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal