naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Krymą prisimenant...


Tadas:

  Šiemet Kryme pabuvome trumpiau nei pernai, "tik" 2 savaites. Todėl ir maršrutų pralipome mažiau, bet tikrai neblogesnių.

  Nuvažiavę iškarto šokome lipti "ilgų" (Krymo standartais, didesniuose kalnuose jie būtų "neilgi"!) arba tiesiog alpinistinių maršrutų ant kalno Sokol prie Sudako. Apšilimui (aš, Tomukas ir Lina) sulipom "Zapiataja" 5A F6b 230m. Gaila, Linutė nulūžus kybiui nesėkmingai krito ir pasitempė čiurnos raiščius ar kažkas panašaus. Ir nors ji sugebėjo užlipti likusias pusantros virvės, jos laipiojimas Kryme 2005 baigėsi :(

  Kitą dieną su Tomuku ir Vilija išėjome lipti jos pirmo ilgo maršruto. Pasirinkom "Bielyj kvadrat" - pačią naujausią Sokolo 5B, pirmas pralipimas 2001. Mes su Tomuku greitai supratome, kad perlenkėme išeidami į tokį maršrutą su Vilija, bet tylėdami lipome toliau :) Po 8 valandų visi buvom viršuje. Maršrutas išties rimtas. Gryžęs iš Krymo perskaičiau montain.ru, kad jis dabar "yavliayet saboi harošuu boevuu šestiorku i dlia pitiorki on avno složen ":). Išėjo 5B/6A F6c A2 300m. Va. Po to Vilija nusprendė pailsėti nuo alpinizmo, ir aš su Tomuku sulakstėm "Brov" 5B F6b A1. Tiesiog geras maršrutas su geru karnyzu.

  Tada jau movėm į Nikitą pas Joną su Liu. Ten tris dienas kartu palaipiojom sportinius, (geriausias mano rezultatas "Liubovnyje igry" 7a+ redpoint), vakarais pašnekėjome spekite apie ką... :) Ir dūmėm toliau, į Semiizą. Ten tikslas buvo multipich'as "Den pobedy". Šešios virvės: 6c, 6b+, 6c+, 7a, 6b, 6c+. 150m. Pavyko puikiai,viskas onsight, be kritimų abu.

  Kelionės pabaigai lipom Morčekos "centrą" 6A F6c A2 335m. Iš vakaro pasikabinę tris virves maršrutą kitą dieną pralipome be prorblemų ir nekaldami kablių. Nuvylė per didelis paliktos geležies kiekis, maršrutas dėl to daug netenka.


Liutauras:

  Pirmą kartą Nikitoj buvome už praeitais metais. Buvome vos kelias dienas, tačiau patiko maršrutų įvairovė, nors tuomet viską ką išstenėjau buvo 2 paršiukai nif-nif ir naf-naf (mano kukli nuomonė 5a nedaugiau). Šiemet su Jonu nusprendėme praleisti Nikitoj gerokai daugiau laiko, tiksliau praleisti visas dvi rudens savaites tik Nikitoj ir pabandyti pralipti kiek įmanomą daugiau sportinių maršrutų. Ir kaip paaiškėjo vėliau, Nikita puiki tam vieta.

  Nikita pasitiko labai svetingai, jau po pusvalandžio nuo atvykimo, mūsų kuprės gulėjo išnuomotame kambaryje (su tuo problemų ten tikrai nėra šiuo metu laiku). Reikia pasakyti, kad nuomotis Nikitoj tikrai pigu, laipiotojus žino ir labai svetingai priima pas save vietiniai žmonės.

  Pirma laipiojimo diena nuteikė labai optimistiškai. Buvo įveiktos kelios 6-kes, netgi pamanėme, kad kategorijos šiek tiek užaukštintos. Tačiau vėliau teko persvarstyti šį klausimą. Jei maršrutai iki 6a ir gali buti šiek tiek užaukštinti, bet pradedant nuo 6b, susiduri su rimtu laipiojimu, kuris reikalauja ir pirštų ir ištvermės ir psichologijos. Maršrutų, kaip jau minėjau, labai daug ir visokių. Tas labai patiko. Maršrutai prakalti puikiai, kabliai ten kur ir turi būti, tad lipimas yra saugus ir malonus.

  Kadangi rajonas tikrai labai populiarus tarp visų buvusios tarybų sąjungos laipiotojų, beveik visi maršrutai yra labai nušlifuoti, kas be abejo priduoda tam tikra skonį lipimui. Kitas dalykas, tai įvairių reljefų gausa: pradedantieji gali tobulinti savo įgūdžius C sektoriuje kur nemažai teigiamų maršrutų. Jei patinka kai "navisaet i otbrasyvaet" sektoriai B ir D. Nerealūs vertikalūs maršrutukai sektoriuje A. Žodžiu, čia tikrai ras ką veikti ir naujokas ir didmeistris. Tarp kitko, apie didmeistrius. Nikita be savo puikiu uolų, dar ir puikių žmonių susibūrimo vieta. Jau praeitą kartą sutikome keletą rusų Top climberių. Šiais metais negalėjome atsidžiaugti puikia rusų-ukrainiečių laipiotojų kompanija. Džekas Krivosheicevas, Zylia (Aleksandras Zilinskis), Katia Iaemourd ir kiti. Jei šios pavardės nieko nesako, tai ir gerai ;) Jei sako, tai bus turbūt malonu sužinoti, kad tai puikūs žmonės, nerealūs laipiotojai su kuriais tikrai įdomu pabendrauti. 0 arogancijos, paperkantis paprastumas, nerealus humoro jausmas ir aišku kosminis lipimo lygis.

  Iš tiesų apie Nikitą galima būtų pasakoti ir pasakoti, bet kaip sakoma... Taip geriau tikrai ne vieną kartą ten apsilankyti ir viską patirti ir pajausti pačiam.

  Mes su Jonu buvome ne vieninteliai aplankę šį puikų rajonėlį šiais metais. Taip pat buvo Lietuvos laipiojimo grandų duetas Tomukas ir Tadukas, su Linute ir Vilija, sparčiai tobulėjantys Algimantas su Sauliumi (juos galite sutikti Montis magijos salėje), Juras su žavia panele (sorry nežinau vardo) iš VUŽK, Diana su Dainium. Visi rado kuom užsiimti: Tomukas su Taduku - 7a+ redpoint, Tomukui, deja, nepasidavė King kongas 7b+ (7c - 8a.nu komandos nario nuomone) Sauliukas ir Algimantas - maršrutai nuo 5a iki 6a. Šaunuoliai!

  Žodžiu, rajonėlis tikrai džia... Ir laikrodis jau pradėjo skaičiuoti minutes iki kito mūsų apsilankymo ten.


  Nikitos skaladromas | Krymo foto


  Tado & Friends foto ©
  (Nuotraukų komentarai viršuje kiekvienos foto)

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal