naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Vandenyje… Šaltam vandeny... © Fojė
arba Tomuko ir Linutės nuotykiai Anglijos pakrantėseNėra to blogo, kas neįšeitų į gerą! Nežinomas Tibeto išminčius


  Netgi kai vidurį vasaros gauni traumą, tada atsiranda unikali galimybė broliams ir sesėms laipiotojams Lietuvoje parašyti straipsnelį (o rašyti patikėkit yra apie ką...). Na, bet apie traumas vėliau, o dabar kaip viskas prasidėjo.

  Įsivaizduokite trumpam, kad važiavote į Palangą, o atsiradote Chamonix?! Taip mums ir atsitiko, kai bendradarbė po „įtemptos ir be galo varginančios“ darbo savaitės pasiūlė nuvežti prie jūros pasimaudyti. Mes aišku sutikome ir nuvažiavome, bet vietoje smėlėto pliažo išvydome štai tokį vaizdialį © Vytiokas Uspaskichas  Kaip vėliau paaiškėjo, šita vieta - gana žinomas laipiojimo rajonas Anglijoje – Dorset. O būtent šita vieta – Swanage, kurioje yra apie 1800 įvairaus sudėtingumo ir stiliaus maršrutų. Taigi kaip supratote buvom maloniai – nemaloniai nustebinti ir turėjome pasitenkinti nežinomų maršrutų „solo‘inimu“ su LaSportivos kedais (ir žinot ką, pasirodo, kai smarkiai suverži batraiščius, visai neblogai lipasi:)  Tačiau jau kitą savaitgalį apsiginklavę visa turima įranga ir pasiskolinę iš Kriso rajono aprašymus, laimės pilnom kelnėm grįžom į tą pačią pakrantę. Ir prasidėjo... Tą kartą pradėjome nuo trad climbingo © (English language). O čia kelnėse laimė lengvai užleido vietą baimei – kristi ant savo zakladkės ar frendo? NO WAY!!! (liet. eina na ******). Aišku, kaip ir kiekvieną kartą, po kiek laiko apsipratome, tik va nuotraukų iš šio periodo nėra. Sorry. Bet šiaip pralipome nemažai E1 – E3 maršrutų. Taigi būtinai žadam dar ne kartą čia sugrįžti su didesne komanda ir padaryti išsamesnį reportažą apie trad climbing‘ą. Visgi ne trad climbing‘as tą kartą kaitino mūsų kraują. Sekančią dieną nukeliavome į vietą pavadimu Fisherman‘s Ledge, kurioje pastaruosius tris metus vyko, ne kas kitas, o DEEP WATER SOLO (toliau DWS) festivaliai. O ten viskas atrodo maždaug va taip:  Apie tuos tris magiškus žodžius buvome girdėję nebent iš Klem Loskot filmukų, tad pradėti buvo tikrai nedrąsu ir be to buvome vienui vieni visoj pakrantėje. Bet štai pasirodė jaunas teikiantis daug vilčių būsimasis matematikos mokytojas Edas. Ir jau tada prasidėjo mūsų DWS festivalis. Linutė vos spėjo fotografuoti:


Apšilimas: Troubled waters (S1 - F5c)


  Toliau gražiausio (anglų nuomone) DWS maršruto nuotraukų serija. The Conger (S0 – F6a+). Jo ilgis 30 m. Kaip parašyta aprašymuose: „A totally memorable solo in a very atmospheric position“ – by Pete Oxley „Dorset“.


Pradžia. Pribory rabotajut normalno...Crux. Kojos ant trinties, rankos ant crimp‘ų,
sekantis kybis kažkur už kampo...Pradedu galvoti apie mamą...Aukštoka ****. Mama I don’t wanna fall
(vert. į lietuvių: mama rodi menia obratno...)


  Maršrutas iš tikrųjų nerealus, tik va F6a+ nepakankamai vežė, tad su Edu pabandėm užsirauti: Free born man (S1 - F6c+). 20 metrų maršrutas, kurio raktas yra paskutiniai trys judesiai. Tad nepamirškite parašiuto :) Man jo deja neprireikė, nors užvežė patikėkite pakankamai. Išsamų pralipimo papasakojimą (N14b+, galima žiūrėti vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms) žiūrėkite spec. reportaže (bus truputį vėliau - onsight.lt pastaba), o čia kelios nuotraukos:


Freeborn man (S1-F6c+). No comments.Freeborn man (S1-F6+). Crux – 18 metrų virš vandens.. Exciting - odnako.


  Po to atsipalaidavimui pralipom The Musharagi Tree (S1 – F6a). Smagus solo vidiniu kampu.


The Musharagi Tree (S1-F6a)


  Tai va. Baigėsi maršrutai prie kurių pradžios dar buvo įmanoma „prilipti“. Reikėjo kažką sugalvoti, nes neturėjome „sėduškės“, kuri paprastai naudojama tokio tipo DWS maršrutuose. Edas siūlė prisirišti batelius ir magnezijaus maišelį prie galvos ir nuplaukti iki maršruto pradžios :) Sugalvojome kitaip - dulferiuoti žemyn neužrišę gale virvės mazgo, tada įsikimbi į startinius kybius, o kitas ištraukia virvę iš reverso. Žodžiu viskas atrodė šitaip:


Nusileidimas prie maršruto.


  Tik va sunku buvo pataikyti į reikiamą maršrutą - vietoj pasirinkto 6a+, pataikiau į 6c+, tai buvo maloni staigmenėlė. Viskas atrodė va taip:


The Great Shark hunt (S0 - 6c+).


  Bandau ilsėtis tik pradėjęs lipti :), bet iš tikrųjų vos kabu... Bet ir šita trasikė buvo pralipta sausai.

  Kadangi taip ir nepavyko nulėkti į vandenį, tai su Edu nusprendėme nušokti nuo uolos viršaus. Chto by zhin ne kazalas skazkoj. Kaip tarėm, taip ir padarėm:


Desantininkas... Oj a gde moj parashiut???Tykšt. Visi teisėjai 4,5 balų. 89 vieta bendroje įskaitoje.


  Žinokite vaikai gravitacija yra galinga jėga. Su ja juokauti negalima. Nusileidau kaip tikras desantininkas: užpakaliu kaliau į vandenį, keliais kaliau sau į krūtinę ir susilaužiau krūtinkaulį. Dabar dėl laipiojimo nesuku sau galvos. Bet kai pasveiksiu ruošiuosi pakartoti šį šuolį , o be to dar laukia nemažai DWS maršrutėlių biški aukštesnių kategorijų... ir ne biški.

  O šiaip tai likau sužavėtas Deep Water Soloing. Kažkas nerealaus – bateliai, magnezijaus maišelis, triusikai ir viskas. Tokia visiškai meditacija – iš tikrųjų visiškai nesvarbu ką lipi, svarbu tik pats lipimas. O dar ta nežinomybė bei tas faktas, kad nepašauksi „laikyk kietai, reikia pailsėt!“ Arba pralipi, arba nukrenti, svarbu tiesiom kojom į vandenį pataikyti :) Tai kol kas tiek žinių, iki malonaus, lipkite ir medituokite.

Visos foto ->

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal