naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Jura (ne Baltijos)


Iš nežinomo boulderingisto dienoraščio.

Ilgasis savaitgalis. Neseniai grįžęs iš kelionės. Norisi lipt. Liaudis traukia į Jura. Donce, yra vietos man ir crashui mašinoje? Yra? Reik važiuot tada :)

O Juroj uolos. Ir keletas akmenų. Bet daug lietuvių. Net latviai atvažiavo. Įdomu.

Pirma lipimo diena. Šilta. Karšta net. O akmenys pavėsyje. Gerai. Vėsu.

Apšilinėti tingis. Guidebook'as rodo 7a sitstart. Puiku, čia ir apšilsim. Sitstart'as įdomus. Kybiai rankoms žemiau kelių. Įdomu kaip Baksas čia susipakuotų... Arba Julius...
Keli bandymai ir yra. Hm. Kažkaip per lengva. Mazhu toks stiprus tapau? :)

Šalia 7b. O! Atrodai gerai! Myzeriai, viskas ant pirštų, techniška. Reik laužt... Sunku... Jaučias 7b. Ir variantų pralipimo daug. Pabandžiau šokt. Už nugaros medis. Niekas nespotina. Įdomu.

Galvojau vienam laipiot nuobodu. Bet yra tame kažkas ir įdomaus. Vienas miške. Jokio blaškymosi. Visas dėmesys į lipimą ir akmenį. Kova su savimi. Chillas. Ekstremalus chillas.

Nuo myzerių atsilenkė pirštai. Reik pailsėt. Bet guidebook'as rodo 6c šalia. Reik onsightint. Op. Yra. Kažkaip per lengva. Sunku suprast ar lipau tai, ką reikia. Onsight'o neužskaitom, kažkoks per lengvas 6c.

Šalia dar vienas akmuo. Su dviem 7b. Džia! Pirmas atrodo sunkiai, antras lengvai. Jamam sunkų! Problemikė "ant fizūchos", lengvas neigiamas. Vienas kybis imasi iš apačios, ranka sulenkta ir į viršų. Petys nirsta lauk. Atskirais judesiais viską padarau. Užstringu ties nedideliu pinchu. Fuck. Silpniausia mano vieta suspaudimas... Hm. Panašu į ragą.

Ateina merginos pasižiūrėti kas čia vyksta. Mūsiškės. Jėga, bus kas paspotina :) tiksliau crashus perstumia :) Bandau kitą 7b. Sunkus sitstart, tada sloup'ais į šoną ir aukštas išlipimas. Apačioje akmuo. Kristi nesinorės turbūt. Nu ką, atrodo gerai. Reik lipt. Bet nesilipa. Užpakalis nutarė nepakilt nuo žemės. Tiek to. Reik eit pailsėt prie chebrytės.

Chebrytė ant saulės rope'ina. Pasidėjau crashą, nugriuvau, išsitraukiau riešutų. Tik pradėjus chillint atėjo Andrius. O Jonce, aš tavęs kaip tik ieškau. Noriu paboulderint. Teks eit parodyti ką lipau. Iš kart pasiimu ir batelius. Žinau kaip ten būna kai kitiems rodai ką lipt :)

Ir tikrai. Po pirmo Andriaus bandymo aš jau dedu batelius ir ruošiuosi vėl bandyti pirmąją myzerinę 7b. Vienas kybis aštrus, drožia odą kaip turi būti. Bet kaip ir visad patenki į tranzą, kur nebejauti skausmo, alkio ir nuovargio.

Andrius bando techniškai. Gražiai dėliojasi kojas. O maniškės stovėti ten, kur stovi Andrius, nenori. Aš darau nedidelį dyno. Vieną, antrą, trečią. O aštrus kybis dirba savo darbą - drožia ir drožia odą. Galiausiai Andrius išbando visus judesius, viską susidėlioja. Lieka pralipt nuo pradžių. O tada, kaip žinia, įdomumas ir prasideda. Viską suplanuoji, bet kažkodėl viršuje padarai kitaip, nei planavai. Tada nukrenti ir galvoji, kokį ... aš ten viršuj dariau? Dar po kelių bandymų ir mano patarimų nemąstyt pabaigoje o raut ant jėgų Andrius pralipa savo pirmą 7b! Valio! Mano desperatiški bandymai pralipt neveiksmingi. Tuščias jėgų akumas...

Parodau Andriui kitas dvi 7b. Pirmos (fizo) jis bandyt jau nebenori, bet prisėda prie antros sitstarto. Po poros minučių pasisėdėjimo didelio noro pakilti neparodo :) O man iš šono atrodo, kad kažką išstenėti galėčiau. Sitstart ir iškart didelis dinaminis judesys. Po kelių bandymų padarau! Lipu toliau sloupais, bet užsikalu ir nusiverčiu. It was so close... :) Pabandau vidurį atskirai. Andrius parodo kybį kojai. Viskas aišku. Reikia nuo pradžių. Šįkart viskas einas gerai, tiek startas, tiek vidurys. Toliau geri kybiai, bet ir aukštis jau visai nieko :) Dievinu šį boulderingo solinimo adrenaliną, niam! Viršus, išlipimas. Yra.

Vakaras. Šalta. Alus, vynelis. Šilčiau. Kažkas stipraus. Jau beveik šilta... Koma..

Antros lipimo dienos rytas. Kokio ... reikėjo vakar toosintis...?

Šįkart važiuojam į rajoną, kur nėra boulderių. Tad palieku chebrytę prie crago ir pats toliau važiuoju iki didelio akmens su daug problemų. Aikštelėje pamatau nenormaliai mašinų... wtf? Tiek boulderingistų? Tarp mašinų pamatau ir Andriaus mašiniuką. Vuoba! Ir čia chebrytės bus :)

Mano nužiūrėtas akmuo ant kalno. Didelis vėjas net crashą verčia. Truputis apšilimo ir laužiu 7a. Iš guide'o nelabai suprasi kur prasideda ir kur eina problemos... Kažkokia makalynė su daug neaiškių lenkiškų žodžių :) Pralipu 7a. Einu bandyt kitą. Tik neaišku ar bandau 7a ar 7b...

Belipant prieina lenkas (kaip vėliau paaiškėjo iš Katowicų, transformatorių). Pasisveikina ir pradedam šnekėt. Po pirmų dviejų sakinių jis pastebi, kad aš nelabai suprantu ką jis burbuliuoja :) Lenkas įjungia anglų kalbą ir viskas tampa paprasčiau. Pasirodo mano 7a yra 6c, tik pabaiga kitokia nei aš dariau, lengvesnė. Tad pralipau 6c su sunkesne pabaiga, tad pliusą dar galim dėti. Iki 7a manau netraukia. Lenkas normalų variantą pralipa, maniškio ne. Bespotindamas savo naują draugą sušąlu į ragą ir nusprendžiu eiti toliau link uolų, kur kažkur laipo Andrius.

Pradeda troškinti. Vakar vakaro pasekmės... Baigta su lipimu...

Sutinku Andrių ir kitus lietuvius. Aplink žmonių krūvos... Skruzdėlynas tiesiog... Virvių tinklai...

Vakaras. Dar šalčiau. Alus, vynelis, kažkas stipresnio... Laužas... Algimantas, o su juo ir kažkas stipresnio... :) Koma...

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal