naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

"Fiesta" 8a by Vilimantas  Lietuvos sportinio laipiojimo istorijos lapai pildosi greitai kaip niekada. Pirmasis 7a, pirmasis 7a+ OS, pirmieji 7b ir 7c. Šių metų rugpjūtį Vilimantas žengė dar vieną didelį žingsnį pirmasis pralipdamas 8a lietuvių tarpe! Ne kur kitur, o Kryme - viename iš pirmųjų rajonų, kuriame ir prasidėjo mūsų uolų laipiojimo istorija. Žinant, kad rusai (ukrainiečiai) nepasižymi mažais greidais, galime būti tikri, kad pirmasis lietuviškas 8a maršrutas "Fiesta" yra tikras 8a.

  Prieš išvažiuojant Viliui pasakiau, kad mačiau Krasnyj Kamen 8a maršrutą, kuris jo stiliaus ir kurį jis turėtų pabandyti, tik pavadinimus sumaišiau. Ir kaip nustebau, kai visai netyčia išsiaiškinom, kad aš kalbėjau būtent apie "Fiestą" :)

  Taigi, Vilimanto pasakojimas apie šį pralipimą:


  8a... Magic grade?

  9a tai tikrai vat MAGIC ;) Man tai buvo kategorija kaip kategorija.

  Sakoma, kad prancūzų grade didžiausias šuolis iš 7c į 8a, tiesa?

  Tą ir aš girdėjęs ;) Aš da nedaug esu laipiojęs ant uolų. Tokių sunkių maršrutų nesu daug bandęs. Labiau galėčiau palygint 6c ir 7a, nes tokių daugiau lipęs. 7c kaip ir 8a esu lipęs ir pralipęs tik po vieną, todėl negaliu dabar da pasakyt koks tas atotrūkis.

  Dabar smulkiai apie maršrutą, nuo iki.

  Maršrutas vadinasi "Fiesta". Randasi jis Kramsny Kamen, Kryme. Ilgis kokių gal 20 m, 8 expreskes. Vienas trasos kybis yra priklijuotas akmenukas ir da į porą doubių trasos pradžioje įmesta betono, padarant tuos kybius blogesniais. Sunkiausia dalis yra pradžioje iki vidurio.
  Startui paemi gerus kybius, kojos aukščiau negu norisi, imi tą akmenuką ir reik paimt šoninę duobutę, tada pilnai išsitiesus dasieki kitą tokią pačią. Koja statai ant nieko ir bandai laikytis ant kybių rankoms. Esmė, kad koja reik užsimest ties pilvu, o tai padaryt, kai rankos nežinai ar laiko ar ne, sunku. Čia vienas iš trasos raktų. Visi ties čia ir stoja.
  Padarius šituos judesius, seka truputį lengviau. Imi didelį slopą, po jo slopišką crimpą kaire ranka, dešinei paimi gerą crimpą. Nuo čia prasideda antra sunki vieta. Reikia koją užsikelti ant to didelio slopo ir laužtis. Čia sunku. Tada kaire imi ne kybį, o uolos reljefą, bet taip reik būt neilgai. Atsistoji imi ypač mažą crimpą ir perėmimas į dešinę pusę. Te atrodo, kad kažkokie geresni. Pora sunkesnių judesių plius labai nepatogiai segama expreskė ir rankoje jau geras kybis. Dar apie 8 perėmimai, top.

  Pirma mintis viršuje įsegus virvę į paskutinę atotampą :)

  Kad pralipsiu supratau padaręs visus raktus. Bet buvau ir išsigandęs. Rankos jau laikėsi nežinau kaip, buvo likę kokie 5 perėmimai. Įšsistojau ant kojos, noriu segt expreskę o.... o Eglė manęs tuo metu jau nebematė ir nežinojo, kad pats laikas įsisegt man. Tada porą nepiktų keiksmų ir viršus :) Ką pagalvojau tikrai daba jau nežinau, bet atrodo, kad pamaniau "nu vot pagaliau ir mes turim vosem a" palengvėjo.

  Krymas. Kaip vertini Nikit'ą, Krasnyj Kamen? Kaip palyginus su Europa, kokie minusai pliusai?

  Oj... Krymas JAH. Viskas, ko nori. Nuo bigwall iki pležo :) Kolkas niekur, kur buvau, nėr tokio rojaus. Daugiau laipiojom Krasnyj Kamen. Patiko ir tas ir tas. Bandėm bouldering'ą Sosniake. Tai da beveik neaplaipiotas rajonukas. Manau, kad Krymas greit bus kietas ir bouldering'u. Lyginant su Europa, tai skirtumas yra. Pirmiausia Europa kala per smegenis savo kainomis. Kryme apie tai nereikia labai daug galvoti. Kainos arba panašios, arba žemesnės. Transportas pigus. Frankenjūros (rajonas Vokietijoje OS past.) uolos šiaip man tai labai patiko ir tikrai aš ten važiuosiu. Te ir 8a daugiau:))) tai turbūt pliusas.

  8a kategorija ne iš lengvųjų. Tačiau apetitas auga belaipant :) Kas toliau, 8b? Kada?

  Na kaip čia pasakius. Kiekvienam savo. Kiti ir 8c onsight lipa :) Iš tikrųjų, tai daba norečiau pralipti daug 7b onsight, daug 7c ir 8a redpoint (7c OS da persunku). Šiaip tas 8a gavos netyčia. As nežinojau, kad te 8a, bet buvau jau pabandęs visus judesius, todėl pasistengiau iki galo. Kitą vasarą gal da 8b nebus, nors ką gali žinot. Pavasarį pralipau savo pirmą 7b, vasaros vidury pirmą 7c, o gale ir 8a. Tai kas čia žino, jei ir toliau taip eisis. Norečiau rimtai pabandyti ir bouldering, bet dabar labai traukia ant ilgų, gražių maršrutų.

  Taigi, koks jausmas tureti 8a savo sąskaitoje? :)

  Jausmas... o koks jausmas tureti 7b? Jausmas juk geras. Aišku man smagu, kad aš pirmas iš mūsų tai spėjau padaryt.

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal