naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Akira (9b) - sudėtingiausias pasaulio maršrutas?


Akira   1995 metais nedaug kam žinomas prancūzas, 31 metų fizinio lavinimo mokytojas Fred'as Rouhling'as, pralipo maršrutą, kurį pavadino Akira ir pareiškė, kad jo sudėtingumo kategorija 9b (pagal prancūzus) ir nei mažesnė, nei didesnė.
  Įsivaizduokit 1995 metus. Tada tik vienetai pasaulyje galėjo pralipt 8c! Iki pirmo oficialaus 9a pralipimo dar 6 metai... Fred'as, žinoma, buvo išjuoktas, viešai pažemintas, taip paprastai atlikus 9b. Vėliau niekintojai pamažu nutilo ir pamiršo jį.

    Akira, 9b, Le Perigord, Prancūzija

  Maršrutas prasideda oloje ir susideda iš dviejų dalių: pirma dalis - absoliučiai horizontalus stogas, antra dalis - horizontalios lubos, pereinančios į neigiamą kampą. Fred'ui prireikė trijų mėnesių, kad jį pralipt (kai tuo tarpu Chris'ui Sharma'i prireikė net keturių metų, išmokimui Realization (9a+) maršrutą!!!). Akiros dar niekam nepavyko pralipt antrą kartą.

  Apie Akirą iš naujo buvo prabilta tuomet, kai nacionalinis prancūzų išdidumas buvo smarkiai užgautas įžūliu amerikiečių pareiškimu apie tai, kad patį sudėtingiausią maršrutą pasaulyje pralipo ne kas kitas, o Cris'as Sharma - jaunas, talentingas jankis.

  1993 metais Fred'as Rouchling'as pralipo maršrutą redpoint'u ir įvertino jį 9a bei pavadino Hugh. 2001 lapkritį Alessandro "Jolly" Lamberti pakartojo jį (pirmas pakartojimas) bei patvirtino sudėtingumo kategoriją. Dar vieną Fred'o 9a maršrutą L'autra cote du ciel bandė pralipti Yuji Hirayama ir Dai Koyamada, tačiau abu bandymai buvo nesėkmingai. Po šių bandymų jie irgi patvirtino maršruto sudėtingumo kategoriją.

  Taigi, abu maršrutai įvertinti teisingai. O jei teisingai įvertinta ir Akira? Ir štai dabar iškyla viena mintis: o gal paprasčiausiai Fred'as, kuklus genijus, kol visi likusieji užsiiminėjo niekais, paėmė ir pralipo 1995 metais 9b?

 

 

  © onsight.lt, 2003
atgal