naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Boulderingo sudėtingumo kvalifikavimo sistemos  Ši lentelė - tai bandymas surašyti bei palyginti skirtingas boulderingo trasų sudėtingumo kvalifikavimo sistemas. Tačiau gali būti keliamas tikslumo klausimas lyginant skirtingas klasifikavimo sistemas, kadangi pateiktos sistemos turi būti patobulintos ir patikslintos kiekviena atskirai.
  Boulderingo trasos kategorija dažniausiai apima visą trasą. Trumpa trasa su vienu sudėtingu perėmimu gali būti įvertinta V3, taip pat ilga trasa su daug lengvų perėmimu irgi gali būti įvertinta V3.

  Kvalifikavimo sistema V (V GRADE) - buvo sukurta John'o Sherman'o Teksase, JAV. Raidė V yra pirmoji jo pravardės raidė (Verm). Ši sistema tampa vis populiaresnė visame pasaulyje, nors ji ir nelabai tinka lengvoms trasoms. Neseniai ši kvalifikacinė sistema buvo praplėsta: buvo pridėti + ir - V0 kategorijai, o taip pat Mick'as Ryan'as įnešė ir savo pakeitimą. Jis pridėjo VB (B = begginners - naujokams).

  Kvalifikavimo sistema B (B GRADE) - ši sistema populiari Peak'e (Didžioji Britanija) tarp vietinių laipiotojų. Ją sukūrė Allen'as Williams'as, su mintimi praplėsti V sistemą dėl lengvesnių maršrutų. Šiuo metu ši sistema tampa vis populiaresnė dėl to, kad populiarėja labai panaši sistema V Grade.

  Kvalifikavimo sistema FONT (FONT GRADE) - ši sistema naudojama Fonteblo (Fontainebleau) Prancūzijoje. Jos minusas tas, kad ji, iš pirmo žvilgsnio, labai panaši į sportinį kvalifikavimą, naudojamą uoliniams maršrutams vertint, nors iš tikrųjų jos stipriai skiriasi viena nuo kitos. Taip pat, šios sistemos minusas - lengvesnių maršrutų (pažymėtų geltonu rombu) kvalifikavimas. Galima apsirikt, galvojant, kad trasa Font 5 pareikalaus tiek pastangų, kaip ir V1 ar 5b pagal britus. Įmanoma, kad taip ir bus, kita vertus jos sudėtingumas gali siekti ir 6b pagal britus.

  Traversų kvalifikavimo sistema (TRAVERSES) - dažniausiai traversui priskiriama sportinė kategorija, todėl, kad lipimas čia ilgas. Tai prideda dar daugiau netikslumų sistemai Font, nes trasa Font 7a gali atitikt traversą 7c!

  Britų techninė kvalifikavimo sistema (BRITISH TECH GRADE) - puikiai tinka paprastoms trasoms (lengvesnėms nei 5a). Tačiau sunkesnes trasas vertinti nepatogu, nes pvz trasa 6c gali atitikti bet kokią trasą nuo V6 iki V10.

 

 

  © onsight.lt, 2003
atgal