naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Dreamtime - sunkiausias iš sunkiausių?


  "Ar Pietų Afrikos oras įkvepia maksimaliems pralipimams? Atrodo, kad taip..." Tokios žinutės mirgėjo 2000 - iais metais, kuomet visus nustebino žinia apie pirmą sėkmingai praliptą V15 (8c) boulderingo problemą. Šveicarų laipiotojas Fred Nicole, grįžęs iš kelionės po Pietų Afriką, pralipo savo nuostabų projektą - Dreamtime (Cresciano, Šveicarija).

 
  Dreamtime V15/F8c

  Sit-start'as, 21 perėmimas, 10 m. ilgis, 45 laipsnių pasvirimas... Kas gali būti sunkiau? Dreamtime yra suskirstytas į dvi dalis. Pirmoji - 8a+ su 2cm "myzeriais" pirštukams, antroji - 8b+ - trintis bei sudėtingi perėmimai. Iš viso 8c maximalios įtampos...

  Nicole manė, kad tai sunkiausia to meto problema ir įvertino ją 8c, nors tikrasis Dreamtime sudėtingumas turėjo būti patvirtintas kitų. Prabėgus keliems metas mes turime patvirtinimą, ir net ne vieną, o keturis...

2000 Fred Nicole
2001 Bernd Zangerl
2002 Dave Graham
2002 Chris Sharma
2003 Cristian Core

  Pirmą kartą Bernd Zangerl Dreamtime'a, tiksliau tik Fred Nicole projektą be pavadinimo, pamatė 2000 vasarą beieškodamas naujų boulderingo problemų Cresciano Šveicarijoje. Po kelių mėnesių jis išgirdo, kad Fred'as pralipo savo projektą, dabar žinoma kaip Dreamtime. Svajonę įvertintą 8c.

  Bernd'as iš karto pamėgino naują problemą ir, nepaisant blogų oro sąlygų, padarė nemažą progresą palyginus su pirmu bandymu 2000 m. Kol finalinė dalis buvo šlapia ar net apledėjusi jis dirbo su sausu startu ir viduriu, karts nuo karto darydamas pertraukas dėl drėgno akmens.

  Vasarį oro sąlygos pasitaisė ir visi manė, kad Bernd'as pralips Dreamtime'a. Bet oro sąlygos nebuvo pagrindinė problema. Kadangi boulderingas yra inkognito net pats Bernd'as nesuprato kodėl jis nesugebėjo pralipti šios problemos. Jis nusprendė daugiau nebandyti jos iki rudens. Per šį psichologinės pertraukos laiką Bernd'as pralipo keletą kitų problemų - “Bloody Kisses” ir “Die Unendliche Geschichte”... Belaukiant rudens...

  Nesulaukęs rudens, nepaisant netinkamo oro, Bernd'as vėl nusprendė pameginti Dreamtime'a ir nustebo perėmimu sėkmingumu. Jis paskyrė sau savaitės terminą per kurį turėjo realizuoti savo svajonę. Balandžio 14 dieną 17 val. laipiotojas rodė Dreamtime'ą draugams... ir nukrito ant paskutinio judesio...

  Bernd'as nebenorėjo daugiau tą dieną bandyti pralipti Dreamtime'o, bet Thomas Steinbrugger'is rekomendavo palaukti ir pamėginti. Taigi 21.30 Bernd'as ir Thomas grįžo prie trasos su dviem dujinėm lempom, kad apšviestų kybius. Temperatūra lipimui nebuvo ideali ir šveicaras manė, kad geriausia bus lipimą atidėti rytojui. Bet, kaip dažniausiai būna boulderinge, jo partneris pastūmėjo dar vienam bandymui. Lempos buvo uždegtos ir Bernd'as pradėjo. Po kurio laiko jis jau buvo viršuje. Pagaliau, po mėnesius trukusių bandymu, jis šokinėjo ir rėkė iš džiaugsmo. Tai buvo pirmasis Dreamtime'o pakartojimas.  Du kartus (2003 m. tapo trečią kartą) pasaulio boulderingo čempionas Christian Core taip pat patvirtino Dreamtime'o sudėtingumą.

  Taigi kaip jaučiasi žmogus, pralipęs tokią boulderingo problemą? Ar egzistuoja toks dalykas kaip sudėtingiausia boulderingo trasa? Kas laukia boulderingo ateityje? Christian Core:

  Ar Dreamtime sunkiausias pasaulyje?

  Negalima taip sakyti. Kiekvieną dieną daugybė stiprių laipiotojų lipa tikrai sunkias problemas. Aš manau, kad yra problemų su tokiais pat sudėtingais bei įtemptais ar net sudėtingesniais perėmimais. Šiai dienai aš galiu pasakyti tai, kad Dreamtime'as yra sudėtingiausias boulderingas kokį man teko lipti.

  Ar tai buvo tavo svajonė?

  Šios problemos pralipimas buvo fantastiškas ir aš buvau tikrai laimingas. Po tiek daug dienų bandymų, kritimų, abejonių ir judesių mokymosi pagaliau aš buvau ant paskutinio kybio - didelis pasitenkinimas.

  Kiek laiko užėmė pralipti Dreamtime'ą?

  9 dienas, taigi apie dvi savaites įskaitant ir poilsio dienas, specialią treniruotę ant board'o bei dienas, belaukiant kol ataugs pirštų oda.

  Kaip viskas prasidėjo?

  Prieš metus su draugais važiavau į Cresciano. Vienas iš jų, Michele, buvo matęs Dreamtime'o pralipimo video ir vis kartojo man "tu privalai pabandyti jį, rimtai, tu gali jį pralipti!" Tuo metu man tai atrodė labai sunku... Ir taip aš pradėjau važinėti iš Savovos į Cresciano. Greitai susitvarkiau su antra dalimi, t.y. iš startinės pozicijos stovint. Po "vietinių" patarimų aš laukiau geresnės formos pabandyti sit-start'ą. Ir visa tai per 9 dienas.

  Papasakok daugiau apie Dreamtime'ą...

  Tai puikus, lygus granito akmuo su 50° pasvyrimu ir be nereikalingų kybių. Visi judesiai yra sunkūs, visos atkarpos skirtingos, todėl reikia skirtingų judesių ir kūno pozicijų. Lipimo metu jūs nuolatos jaučiate lygsvaros patyrimo jausmą, todėl reikia būti dinamiškai įsitempus ir naudoti tarpinius kybius. Ši problema reikalauja sprogstančios jėgos, o nuo antros pusės dinaminiai judesiai reikalauja ištvermės.

  Sėkmingas pralipimas tau buvo siurprizas?

  Ne, aš jaučiau, kad sėkmė netoli. Psichologiškai aš buvau stiprus, trintis buvo puiki, pirštai laikė taip pat gerai. Po įprastinio apšilimo traversuojant ant kitos akmens pusės aš pabandžiau pralipti, bet nukritau ant paskutinio sunkaus veiksmo. Aš supratau, kad galiu atlikti šį perėmimą. Kad nusiraminčiau keliom minutėm vienas nuėjau prie medžių. Mane pradėjo veikti įtampa... tuomet aš pabandžiau iš naujo ir man pavyko.

  Dreamtime - graži trasa?

  Ji švelni, kabanti, kompaktiška... ideali.

  Ar bus kas sudėtingesnio?

  Boulderingas greitai vystosi, yra gausybė tikrai gerų laipiotojų, kurie pakels boulderingo lygį. Vieną dieną kas nors būtinai suras sunkesnę boulderingo problemą ir pralips ją.

  Tavo svajonių boulderingas?

  Jų yra daug... bet aš ką tik padariau vieną iš jų.


Christian Core:

Gimė: Savona, Italija 1974-10-05
Laipo nuo: 11/12
Varžybose nuo: 12
Laimėjimai: 3 kartus Pasaulio boulderingo čempionas, Europos boulderingo čempionas, 2 kartus Italijos čempionas.
Onsight: boulder 8a flash/ sudėtingumas 8b on sight
Redpoint: boulder 8c/ sudėtingumas 8c
Profesija: Fiamme Oro atletas (Italijos mentas)
Hobi: foto, video, bouldering'as
Muzika: visko po truputį
Filmai: visi, kurie priverčia susimąstyti ir veiksmo
Literatūra: knygos apie budizmą, treniravimosi literatūra
Mėgstamiausias laipiojimo rajonas: Hueco Tanks
Rėmėjai: Ecogrip, Boreal


© foto iš planetmountain.com

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal