naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Maršruto pralipimo būdai


  Outdoor uolų maršrutą galima pralipti įvairiais būdais (indoor laipiojime on-sight'as vadinamas flash'u dėl gerai matomų kybių):

On-sight - tai yra pats sudėtingiausias ir labiausiai vertinamas maršruto pralipimo būdas. Maršrutas lipamas visiškai nesusipažinus su juo iš anksto. Prieini prie uolos, kiek matosi pasižiūri ir lipi. Tikrasis on-sight galimas tik ant uolų, kada yra matoma maršruto linija, o kybius galima tik numanyt. Beje, maršrutas turi būti lipamas pirmą kartą su apatine sauga ir iškart praliptas be nukritimų ir pasiilsėjimų kabant ant virvės.

Flash - tas pats, kas on-sight tik šiuo atveju yra palengvinimų. Flash - tai irgi pirmas pralipimas nepažystamu maršrutu, tačiau jau po vizualinio arba verbalinio kontakto. Kitaip sakant jūs jau galite būti matęs kaip maršrutą pralipo kitas arba tiesiog nurodė kybius. Todėl per uždarų patalpų varžybas kur visi kybiai gerai matosi lipama ne on-sight, o flash būdu.

Red point (Afterwork) - maršrutas pralipamas su apatine sauga ir be nukritimo, tačiau jau po kelių ar net daugybės bandymų. Tiesiog pasirenkate maršrutą ir bandote jį pralipti, mokotės sudėtingesnes vietas, judesius nors ir kelis metus, o po to paimate ir pralipate visą maršrutą be nukritimo. Redpoint'u yra pralipami sunkiausi pasaulio maršrutai.

Solo - na yra dar vienas lipimo būdas. Pats kiečiausias, sunkiausias ir visoks kitoks -iausias. Šiuo atveju maršrutas lipamas be saugos! Pasiimi magnezijaus ir pirmyn! Tik geriau to nedaryt :) Solo lipa tik labai ir labai kieti climber'iai. Gal kas juos pavadintų bepročiais, tačiau šie laipiotojai proto turi ir tikrai nemažai, nes kitokiu atveju gyvi tikrai neišliktų.

 

 

  © onsight.lt, 2003
atgal