naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

La Rambla Direct F9a+


  - Video -

  Prieš dešimt metų Alex'as Huber'is pralipo La Rambla - F8c+ maršrutą Siuranoje Ispanijoje, kuris tuo metu buvo vienas sunkiausių pasaulyje. Tai buvo reikšmingas sportininko pasiekimas. Bet daugelis žmonių nežinojo, kad maršrutas neturi logiško finišo - Alex'as nulaužė kybį ir tai sutrukdė pasiekti natūralų finišą. Jis įtaisė grandinę kelis metrus žemiau ir redpoint'ino maršrutą iki tos vietos.

  Neseniai 21 metų Ramon'as Julian'as pralipo teisingą liniją - pridėjo likusius penkis metrus iki aiškaus finišo, pakėlė sudėtingumą iki F9a+ ir taip davė La Rambla'i logišką pabaigą.


  Draugai Ramon'ą Julian'ą vadina "Ramonet" (mažybinė vardo forma), nes jis yra gana žemas. Nešnekus ir drovus jaunuolis nuo 8 ryto iki 13 val. dirba elektriku, todėl gali treniruotis tik po pietų. Nedidelės sumos, kurią jis gauna iš trijų rėmėjų (Fixe, Tenaya ir Top), užtenka užmokėti tik už treniruotes pas trenerį David'ą Maci, pas kurį Ramon'as važiuoja keturis kartus per savaitę 200km. Penktadienis yra jo laisva diena, o visas savaitgalis skirtas laipiojimui.

  Ramonet'o laipiojimas nuo kitų skiriasi tuo, kad jis keliauja ir laipioja su savo tėvais. Taip, jo tėvai važiuoja kartu ir saugo jį apatine sauga (dažniausiai tėtis, bet kartais ir mama). Tėvai visada važiuoja kartu ant uolų, palaiko, saugo ir padeda sūnui. Jie yra didžiausi jo fanai, labai paprasti, puikūs žmonės.

  Šią vasarą jaunas katalonas dirbo ant La Rambla Direct - 40 metrų, 17 atotampų maršrutu, kurį dešimt metų bandė geriausi pasaulio laipiotojai. "Aš pradėjau bandyti jį iki dviejų pirštų kišenės, pasiektos Alex'o Huber'io. Po to, 2002, aš pradėjau dirbti su Broadway F8c+, kurį padariau per dvi dienas (penki bandymai) ir vėl grįžau prie La Rambla'os Direct.

  Kovo 8 dieną, besaugomas tėčio, Ramon'as redpoint'ino La Rambla Direct. Jis pralipo maršrutą ketvirtu tos dienos bandymu. Dani Andrada taip pat buvo ten ir bandė La Rambla. Jis pasveikino Ramonet'ą kaip tikras sportininkas.

  Yra tik du tokio paties sudėtingumo ir vienas sudėtingesnis maršrutas pasaulyje už La Rambla Direct: Orujo F9a+ (Archidona, Malaga, Ispanija), Realization F9a+ (Ceuse, Prancūzija) ir garsusis Akira F9b (Villehoneur, Prancūzija). Ramon'as planuoja aplankyti Archidoną ir Ceuse dar šiemet.

  Kas lėmė tokį Romonet'o šuolį į tokias aukštumas? Na 2002 metais jis lipo Kinematix - pirmąjį F9a ir Broadway F8c+. Jis yra pralipęs kitus penkis F8c+. Jis taip pat buvo pirmasis laipiotojas per vieną dieną on-sight'ines du F8b+ maršrutus. Jis laimėjo ir vieną pasaulio etapą Slovėnijoje.


  Ramonet Julian:

  Ar tu turėjai kažkokią strategiją redpoint'int La Rambla?

  Aš tiesiog bandžiau ją ir viskas.

  Ar tu galėjai atlikti visus perėmimus per pirmąjį bandymą?

  Aš gerai neatsimenu, bet manau, kad atskirai galėjau padaryti visus.

  Ko reikia norint pralipti šį maršrutą?

  Visų pirma nuolatinių pastangų ir atkaklumo, taip pat daug jėgų ir kažkiek laimės viršutinėje, sunkiojoje dalyje. Jums reikia prilipti iki dviejų pirštų kišenes, kur aš krisdavau. Būtent čia kritau keturis ar penkis kartus iki pasisekimo. Jei jūs paimate kišenę su dešine ranka, jūs galite įsisegti virvę Huber'io taške ir taip įveikt La Rambla F8c+. O jei jūs lipate La Rambla Direct F9a+ jum reikia įsisegti laikantis kaire ranka - tai yra raktas.

  Kodėl tu davei La Rambla'i Direct F9a+?

  Aš šnekėjau apie tai su Dani (Andrada) ir mes sutikome, kad tai yra teisingas įvertinimas. Aš manau ji sunkesnė už Kinematix F9a, nors jos yra gana skirtingos. Kinematix yra trumpesnė ir reikalauja daugiau ilgų "lock-offs'ų" (laikymasis už uolos su viena sulenkta ranka, kol kita siekiamas kybis ar segama virvė). La Rambla yra daug ilgesnė ir sunkesnė viršutinėje dalyje. Ji prasideda F8a+ crack'u (plyšiu) ir tęsiasi traversu į kairę su dviem veiksmais, kurie yra F8b+. Tada ji sukasi į dešinę iki poilsio (F8c) ir paskutiniai dešimt metrų yra tarp F8a+ ir F8b. Šis maršrutas reikalauja nuolatinių pastangų, bet sunkiausia dalis yra viršutinė su mažais kybiais, "myzeriais" (crimps) ir kažkas panašaus į įnirtingus judesius. Plyšys, kišenės, daug "myzerių", vertikalūs kybiai - čia yra visko po truputį...

  Kaip tu manai, kas labiau nusipelnė pralipti šį maršrutą - Dani Andrada, kuris ilgai dirbo su juo, ar tu?

  Aš manau turbūt Dani, nes jis dirbo su juo taip ilgai. Jis iš tikrųjų skyrė tam daug laiko. Aš sutikčiau, kad jis būtų pirmas pralipęs, o aš antras.

  Kokia buvo jo reakcija, kai jis pamatė tave artėjant prie pabaigos

  Jis paragino mane, kaip daro geri draugai.

  Ką tu darei pralipęs La Rambla Direct?

  Visi šaukė: "Šok! Šok!", taigi atšventimui aš išsegiau virvę iš grandinės, mano tėtis išdavė pakankamai virvės ir aš šokau: šuolį daugiau nei 20m...

  Kaip tu šventei vėliau?

  Stovykloje jie turėjo butelį kataloniško šampano paruošto man, bet aš net neparagavau jo, aš negeriu alkoholio. Aš švenčiau su obuolių sultimis. Dani teko dvi taurės šampano: mano ir jo.

  Ar tu galvojai apie maršruto pervadinimą?

  Ne, jis pasiliko La Rambla Direct.

  Kokie yra tavo nauji projektai? Gal net kas nors sunkesnio?

  Sunkesnio? Ne, nemanau. Aš turiu projektą Montserrate prie kurio pradėjau dirbti praeitais metais. Tai galėtų būti 20m. F9a.

  Ar tavęs nevilioja Fred'o Rouhling'o F9b Akira?

  Taip, aš norėčiau ją pabandyti, bet šiuo metu neplanuoju jokio F9b. Vis dėlto aš norėčiau kada nors tai išmėginti.

  O kaip dėl Orujo?

  Kai važiuosiu į Andalucia aš tikiuosi pabandyti Orujo ir keletą F8c on-sight, bus matyt ar pavyks.

  Kokiom treniruotėm teiki pirmenybę - uždarų patalpų ar ant uolų?

  Aš manau, kad norint būti tikrai stipriu, reikia treniruotis džyme. Jei yra galimybė su treneriu, kuris organizuotų tau treniruotes, kad tau nereikėtų jaudintis. Tu taip pat gali stiprėti ant uolų, bet tai yra sunkiau nei džyme.

  Ar tu treniravaisi specialiai La Rambla'i?

  Specialiai ne. Aš tiesiog vykdžiau savaitinį grafiką, kurį man paruošė mano treneris.

  Ar treniruotės džyme pakelia tavo motyvaciją?

  Ne visada. Kartais man atsibosta treniruotis vienam, bet man tai vis vien patinka. Be to, treneris David'as įdeda daug pastangų ieškojimui naujų treniravimosi metodų, mano silpnųjų vietų bei jų taisymui.

  Kas tau labiau patinka: varžybos ar uolos?

  Aš iš tikrųjų mėgstu abu, bet geriau laipioti ant uolų.

  Ar jie suderinami?

  Aš manau, kad suderinami. Tu gali laimėti varžybas ir redpoint'int sudėtingą maršrutą, tačiau daug laipiotojų, kurie pralipa sudėtingus maršrutus nėra kartu geri ir varžybose, nes jie per daug jaudinasi.

  Ar tu įsivaizduoji save ateityje be laipiojimo?

  Aš tikiu, kad yra kažkas ką tikisi kiekvienas laipiotojas daryti ateityje, nes tai leidžia mums atsiduoti tik laipiojimui. Yra tokia galimybė, bet tai nelengva.

  Ar tu gauni kokią nors paramą iš Ispanijos Kalnų Sporto ir Laipiojimo federacijos?

  Už gerus rezultatus varžybose gaunu truputį pinigų.


  La Rambla Direct žingsnis po žingsnio:

  Pirmi 10 metrų yra F8a+, kuriuose yra nežymus plyšys. 10 metrų traversas į kairę tęsiasi iki nepatogaus poilsio (8b+). Kiti 10 metrų reikalauja dinaminių judesių iki mažo karnizo ir poilsio (F8c). Likę penki metrai iki Alex'o Huber'io grandinės yra lemiami; F8c+ jei suimate kišenę su dešine ranka ir F9a jei pasiekiate kišenę su kaire. Paskutiniai penki La Rambla Direct metrai nėra prakalti ir juos lipant nuo žemės, nebūtų sunkesni nei F7b, bet po viso maršruto jie pakelia sudėtingumą iki F9a+. Ramonet'ui prireikė maždaug 40 bandymu, kad praliptų ši maršrutą.


parengta pagal žurnalą ontheedge nr. 128
© foto iš desnivel.com

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal