naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Baltic Open 2003Vieta Ryga
Data 2003.05.24-25
    Aukščiausia vieta:    
    sudėtingumas:    
vyrų grupėje Andrius Smirnovas 10 vt.
  moterų grupėje       Diana Paukštytė 3 vt.    
    greitis:    
vyrų grupėje Andrius Smirnovas 10 vt.
  moterų grupėje       Diana Paukštytė 2 vt.    


    Rezultatai: - Greitis -   - Sudėtingumas -         - Foto -         mountain.ru straipsnelis


  Savaitgalį į Rygą suvažiavo nemažai lietuvių, tačiau tik keliolika ne dėl eurovizijos, o dalyvauti arba bent jau pažiūrėti puikų renginį - tradicines Baltic Open varžybas. Be lietuvių į šias varžybas atvažiavo ir nemažai estų, keli Suomijos atstovai ir rusai, kurie visus ir darė... :)

  Reiktų atskirai parašyti apie pyteriečius rusus. Baltic Open 2003 greičio nugalėtojas Konstantin SAVELYEV - 1981 m., 8 sudėtingumo ir 12 boulderingo vietos Rusijos reitinguose, pasaulio reitinguose nerastas. Baltic Open 2003 greičio rungties antros vietos laimėtojas Marat SADYROV - 1983 m., 12 vieta Rusijos greičio reitinguose ir 8 vieta pasaulio greičio reitinguose! Baltic Open 2003 sudėtingumo nugalėtojas Mixail GOLUBKOV - 1983 m., 13 sudėtingumo ir 26 boulderingo vietos Rusijos reitinguose. Baltic Open 2003 sudėtingumo rungties antros vietos laimėtojas Sergey KOZLOV - reitinguose nerastas. Buvo dar du ruseliai, bet jie dalyvavo jaunesnėje grupėje.

Šeštadienis, greitis

  Greičio rungtis prasidėjo neįdomiai - jauniesiems laipiotojams greičio trasa buvo kaip sudėtingumo. Merginų A (suaugusių) grupėje iš trijų dalyvių Diana parodė antrą laiką ir užėmė antrą vietą.

  BC (85 gimimo) grupėje startavę Panevėžiečiai Andrius Balčiūnas ir Lukas Voluškevičius užėmė atitinkamai 12 ir 14 vietas.

  Vaizdas pasikeitė, kai į trasas išėjo vyrai. Net ir čia viskas vyko gan ramiai, kol į starto pozicija atsistojo rusas Marat'as Sadyrov'as. Po signalo, leidusio dalyviams startuoti, Piterietis lėkte užlėkė iki viršaus. Žioplesni turbūt nelabai ir spėjo pamatyti... :) Tik gausūs plojimai jiems leido suprasti, kad įvyko kažkas įdomaus. Toliau didžiausio dėmesio sulaukė ir kiti rusai, taip pat gerai ir greitai lipę.

  Mantas ir Donatas užėmė paskutiniąsias vietas. Kiti lietuviai Andrius ir Tomas pasitraukė aštuntfinalyje, kur Andrius lipo su būsimu nugalėtoju... Knock Out sistema nepaliko jokių šansų...

  Finale susitiko du greičiausi piteriečiai. Jaudulys ar noras laimėti varžybas lėmė tai, kad abu sportininkai finaliniame bėgime padarė nemažai klaidų. Bet netgi ir su jomis laikai buvo geri. Nugalėjo Savelyjev'as, aplenkęs labiau tituluotą savo tautietį.

  Pirma varžybų diena rusų dėka praėjo daugiau nei įdomiai. Ilgai dar tarpusavyje dalijomės matytais vaizdais.

  Tačiau šeštadienis tuo nesibaigė. Buvo dar eurovizijos žiūrėjimas pilname Rygos senamiestyje kartu su daugybę latviško alaus, džino ir galybę juoko. Sekmadienio neaukštus rezultatus galima jiems ir suversti...

  Sekmadienis, grūtā kāpšana

  Sudėtingume dominavo svečiai - rusai ir suomiai. Suomiai brolis ir sesuo laimėjo sudėtingumą B grupėje. Ypač išsiskyrė jaunoji suomė Roosa HUHTIKORPI :), kuri vargu ar būtų radusi didesnę konkurenciją ir moterų A grupėje.

  Šioje grupėje startavę Andrius B. Ir Lukas užėmė 10 ir 13 vietas. Andrius netgi pateko į finalą, bet jame aukščiau nepakilo.

  Moterų A grupėje Diana užėmė trečią vietą.

  Varžybos užsibaigė desertu - vyrų sudėtingumu. Latviai, turbūt nelabai žinodami rusų lygio, kai dėjo tai dėjo atrankinę trasikę. Nei vieno top'o ir tik vienintelis ruso Marat'o Sadyrov'o praliptas viršutinis raktas ant kurio visi ir krito kaip lapai. Gaila, kad jis lipo nekonkurencijoje ir pralipęs iškart išvažiavo namo, nes finale visiems būtų buvę batai! Šio piteriečio lygis buvo gerokai didesnis už kitų. Sudėtingume nedalyvavo ir greičio nugalėtojas Konstantin'as Savelyev'as, sprendžiant iš Rusijos reitingų stipriausias iš Rygoje buvusių rusų.

  Ir šį kartą lietuvių rezultatai nebuvo aukšti. Tomas ir Donatas pasidalino 19 vietą, Mantas pasidalino 25 vietą, na o Andrius po atrankinės trasos buvęs 16, finale pasikėlė iki 10 vietos.

  Finalinė trasa buvo dar sunkesnė. Aplinkui girdėjosi vertinimai, kurie siekė net 8a, 8b! Tad nenuostabu, kad buvo praliptas tik trečdalis finalinės trasos, o pusė dalyvių krito ant pirmų 6 kybių... Tad teko daryti superfinalinę trasą. Tiksliau prisukti porą kybių sunkiausiose vietose.

  Kaip ir tikėtasi nugalėjo rusas Michail'as Golubkov'as. Latvis Ciganovs liko tik trečias, nors degte degė noriu pralipti svečius.

  Šį kartą išsiskyrė trasų statytojai, tik gaila ne į gerą pusę. Labai jau daug vienodų rezultatų, kuriuos lėmė trasos su vienu labai sudėtingu raktu, kurio nieks nepralipdavo.

  Kaip ten bebūtų Baltic Open varžybos nerealus renginys, kurį turėtų pamatyti visi laipiojantys, o rimčiau žiūrintis į šį užsiėmimą ir sudalyvauti. Gaila, kad lietuvių vietos neaukštos, bet aš eilinį kartą būsiu optimistas ir tikėsiuos geresnių rezultatų ateityje. Treniruokimės, laiko turime 362 dienas :)

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal