naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Laipiojimo varžybos "Sausio monstrai" Rygoje


Vieta Rygos Universiteto salė
Data 2003.01.26
Dalyvių skaičius:  
vyrų grupėje 17
moterų grupėje 6
    Aukščiausia vieta:    
vyrų grupėje Andrius Smirnovas 7 vt.
  moterų grupėje       Margarita Pajarskaitė 3 vt.    


- Rezultatai -

  Net septyni lietuviai nusprendė išmėginti jėgas varžybose Latvijoje. Tik atvykus į Rygos Universiteto salę (buvusią aviacijos) svečiam buvo parodytas naujas latvių gaminys - mini boulderingo kambarys, su įvairiais neigiamais kampais ir aišku lubomis. Beveik visi kybiai - rankų darbo medinukai ir ne bet kokie, o gražiai išdrožinėti įvairiausiomis formomis. O trintis jų labai jau specifinė. Ilgiau pasitreniravus, normalūs pirktiniai kybiai kaip švitrinis popierius atrodytų... :) Šis bei panašus boulderingo kambarys Kaliningrade yra puikūs pavyzdžiai kaip su minimaliomis išlaidomis galima pasistatyti puikias sieneles ir siekti geresnių rezultatų.

  Kadangi iki varžybų pradžios turėjome laisvo laiko, nieko nedelsę išbandėme boulderingo kambarį. Čia ir pasijautė, kad Lietuvoje neturime lubų. Norint pralipt visas lubas reikėjo išlieti daug prakaito, bet ir tai ne visiem pavyko.

  Taip belaipiojant atėjo ketvirta valanda - varžybų starto laikas. Pirmosios startavo merginos. Geriausiai sekėsi Margaritai, užėmusiai trečią vietą. Ketvirta liko Diana, šešta - Inga. Na o vaikinai, kaip susitarę, krito toje pačioje vietoje. Tado ir Šaro rezultatas 14-. Jono pirštų galais paliesto kybio teisėjai neužskaitė (gal nepamatė iš apačios?), tad rezultatas 13+. To neužteko norint patekti į finalą. Tik Andriui sekėsi geriau - topas ir kelias į finalą laisvas.

  Dėl laiko stokos organizatoriai atsisakė merginų finalo ir Margarita liko trečia. Vaikinų finale nepasisekė Andriui. Nepralipęs rakto (ant kurio, beje, krito daugiausiai finalistų) jis liko septintas. Na o keli latviai (1-3 vieta), nors ir izoliatoriuje prisigėrę lietuviško "Švyturio", ant sienos elgėsi kaip žvėrys. Jei lipa, tai aukštai, jei negali pralipt, tai kabo ant sienos pusvalandį... Tegul pasidžiaugia kol gali, kitais metais jau ne dairytis važiuosime, o laimėti :)

  Kadangi tai buvo pirmos mano varžybos Latvijoje, negaliu palyginti jų su ankstesnėmis. Bet galiu palyginti su Lietuvoje vykstančiomis laipiojimo varžybomis. Skirtumas nemažas. Neskaitant to, kad Latvijoje dalyvių lygis žymiai aukštesnis, varžybos vykdomos profesionaliau. Griežtos taisyklės, lipimas su apatine sauga, geros trasos na ir žinoma siena su įvairiais neigiamais pasvirimais bei karnizais labai pakelia varžybų lygį. Tai padidina dalyvavimo malonumą. Griežtos taisyklės neleidžia padaryti nė mažiausios klaidelės, o tai labai padidina psichologinį spaudimą. Siūlyčiau kiekvienam laipiojančiam nuvažiuoti ir sudalyvauti panašiose varžybose. Bent jau man, tai labai pakėlė norą treniruotis, o ir šiaip ne prošal pasimokyti iš kaimynų lipimo technikos bei varžybų organizavimo.

  Artėja gegužė, o kartu ir baltic open 2003. Tikiuosi dalyvaujančių skaičius ir rezultatai nebus mažesnis nei šiose varžybose. Tad gerų treniruočių!

 

 
Vyrų sudėtingumo rezultatai
Vardas Pavardė   Šalis     Kvalifikacija       Finalas       Vieta  
Jurijs Krasanovs LV top 18- 1
Inokentijs Davidovs LV 17 17+ 2
Denis Ciganovs LV top 10+ 3
Dmitrijs Ogurcovs LV top 10- 4
Martinš Reimanis LV 15+ 10- 5
Aleksandrs Špetnijs LV 17- 7+ 6
Andrius Smirnovas LT top 9+ 7
Valdis Vintišs LV 15+ 9+ 8
Vladimirs Zinovjevs LV 14 9
Andis Lasmanis LV 14- 10
Jurijs Kendenkovs LV 14- 10
Šarūnas Oberauskas LT 14- 10
Tadas Nikonovas LT 14- 10
Jonas Tamulionis LT 13+ 14
Vladimirs Stepanovs LV 13+ 14
Normunds Reinbergs LV 11+ 16
Ivans Petrovs LV 9+ 17

 
Moterų sudėtingumo rezultatai
Vardas Pavardė   Šalis     Finalas       Vieta    
Dace Šmite LV 17- 1
Anna Sosnovska LV 16- 2
Margarita Pajarskaitė LT 14- 3
Diana Paukštytė LT 10+ 4
Irina Stepanova LV 8- 5
Inga Paukštytė LT 2+ 6

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal