naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

BoulderMonsters 3 : GoodBye Edition -
mėlynkraujų monstrų puota  - Rezultatai -   - Foto -

  Savaitgalį virš Lodzės rinkosi tamsūs debesys, virš galvų ratus suko varnos, o aplinkui kaupėsi rūkas - įprastinis reiškinys vienoje vietoje susirinkus Lenkijos monstrams... Šį kart šviežio kraujo puotai atvežė ir du svetimšaliai – vienas čekas ir Andrius. Iš vienos pusės džiugu sužinoti, kad turime monstrą, iš kitos liūdna - visgi geras žmogus buvo... :)

  Trečią kartą lenkai suorganizavo nerealias BoulderMonsters varžybas. Tik, deja, šįkart paskutines – goodbye edition... Nors nereikėtų nusiminti, kitais metais žadamos panašios varžybos, o mes jų tikrai nepraleisime :)

  Vyrų varžybose startavo 124 laipiotojai, kurių dauguma buvo lenkai. Kitos šalys didelio susidomėjimo neparodė – atvyko vienas čekas, vienas vokietis, trys latviai ir mūsų šutvė. Dėl didelio vyrų skaičiaus nugalėtojui išaiškinti buvo sudaryti trys etapai:

  eliminacija - flash formulė – 6 trasos, 1 valanda bandymams (po 35 dalyvius). Bandymu skaičius neskaičiuojamas, žiūrima tik į padarytus top‘us ir mid‘us bei kokiu būdu pralipta: ar iš pirmo karto (on-sight) ar iš daugiau kartų (red-point).

  kvalifikacija ir finalas – 4 trasos, 5 min vienai trasai, 5 min poilsiui. Rezultatai skaičiuojami kaip ir eliminacijos etape.

  Šeštadienį nuo 10 ryto prasidėjo eliminacija kur buvo „atsijoti grybukai“. Iš gausaus lietuvių būrio vienintelis Andrius praėjo į sekantį etapą, į kurį pateko 20 geriausių iš startavusių. Likusiųjų vietos gana prastos. Dėl ko? Čia jau kiekvienam asmeniškai spręsti... Gal patirties stoka, gal jaudulys ar paprasčiausiai silpni pirštai... Pirmosios trys atrankinės trasos nebuvo sudėtingos. Tačiau dvi paskutinės daugelį privertė gerai pasikankinti, bet ir tai tik kiečiausi jas pralipo, tame tarpe ir Andrius.

  Dėl palyginus nedidelio dalyvaujančių merginų skaičiaus joms užteko ir dviejų etapų – kvalifikacijos ir finalo. Va čia fiesta ir prasidėjo! Gera muzika, įdomios techniškos trasos, nereali atmosfera ir puikiai lipančios merginos, stebinusios ne tik lipimu, bet ir grožiu... Pasaka :) Vien dėl to vertėjo važiuoti! Geriausiai atrodė kai atėjo ~30 metų mamytė, padarė visas trasas ir išėjo toliau rūpintis savo vaiku... Gaila, tačiau nei viena mūsiškė į finalą nepateko... Nesilipo mūsų merginoms nei trasose su dinaminiais veiksmais, nei trasose pirštukams...

  Po merginų vyko vyrų kvalifikacija. Prie 20 dalyvių, patekusių per eliminaciją, prisijungė 9 geriausi boulderingistai pagal Lenkijos reitingus. Čia trasos buvo žymiai sunkesnės, daug veiksmų „ant trinties“, daug dinamikos. Vienos top‘as baigėsi kažkur aukštai palubėje... extreme :) Nesėkmingi šuoliai, nuslydimai nuo slidžių kybių baigdavosi griuvimu ant čiužinių bei balto magnezijaus debesio sukėlimu... O žiūrovai nuolatos užvedinėjo „Dajeeeeeešš“!
  Koks buvo nustebimas, kai pasibaigus kvalifikacijai buvo perskaitytas finalistų sąrašas bei Andriaus pavardė jame! Maladiec bičiukas.

  Vakare vyko party, kuri pagal lenkų planą turėjo būti labai jau super duper. Tačiau nieko panašaus nebuvo. Parodė keletą fainų, bet internete jau n kartų matytų, filmų, o po jų už kino teatro uždangos surengė diskoteką. O pabaigai vietinė fauna suorganizavo muštynes, kurios staiga prasidėjusios, staiga ir pasibaigė...

  Sekmadienį varžybos pasiekė kulminaciją. Viskas labai priminė filmo „Blade“ šokių sceną, tik čia ant monstrų galvų liejosi ne kraujas, o baltas magnezijus. Specialus trasų apšvietimas, dar geresnė muzika, dar įdomesnės trasos bei kiečiausi iš kiečiausi sukūrė nerealų vaizdą! Kiekvienas pavykęs sudėtingesnis dalyvio perėmimas buvo palydimas gausios publikos plojimais, švilpimu, palaikymu. Sausakimšai užpildytoje salėje kur papuolę sutūpę žiūrovai visiškai nesijaudino dėl nešvarių grindų ar begalinio besileidžiančio ant galvų magnezijaus kiekio. Visų dėmesys buvo nukreiptas į jo didenybę boulderingą!

  Merginų elitas ir toliau stebino puikiu lipimu, dinamiškais perėmimais, gražiais judesiais. Nors trasos ir nebuvo lengvos, top‘ai liejosi laisvai vesdami publiką iš proto. Neužmirštami įspūdžiai! Minėta mamytė aplenkė daugumą žymiai jaunesnių varžovių ir užėmė trečią vietą. Laimėjo Kinga Ociepka, per abi varžybų dienas padariusi net 6 on-sight top‘us iš 8 galimų. Super!

  Vyrai irgi draskėsi kaip turi būti. Čia emocijos virte virė. Dalyviai garsiai reiškė savo džiaugsmą po praliptų trasų arba nusivylimą po nepavykusių bandymų. Laimėjo ilgaplaukis lenkas Marcin Wszolek, aplenkęs neseniai vykusiame Pasaulio etape antrą vietą užėmusį Tomek Oleksy! Vien ko vertas nugalėtojo trečios trasos vienintelis pralipimas! Šuolis į top‘ą ant smagaus neigiamo nuo visiškų myzerių, fantastika!
  Andrius išspaudė iš savęs viską, ką galėjo, aplenkė dar vieną varžovą ir užėmė 14 vietą. Puikus rezultatas, paneigiantis masinį lenkų stiprumą arba pagal mano versiją atskleidžiantis bouldermonstro bruožus...

  Apibendrinant dar kartą reiktų pakartoti varžybų nerealumą. Tiesa sakant, nelabai įsivaizduoju, kas galėtu būti įspūdingiau už BoulderMonsters. Didžiausi nuopelnai organizatoriams, kurie, esant tokiam dideliam dalyvių skaičiui, sugebėjo viską daryti greitai ir operatyviai. Trasų persukinėjimas, dalyvių keitimasis – viskas vyko sparčiai. Tokios problemos kaip nulūžę kybiai tuoj pat buvo ištaisomos ir be didesnės pertraukos varžybos tęsdavosi toliau.

  Kadangi Lenkijoje panašios boulderingo varžybos vyksta gana dažnai, reikėtų daugiau bendrauti su kaimynais bei važinėti į jas. Nes tai tikra zajabyščia!

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal