naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Pirmos 2007 Lietuvos boulderingo taurės varžybos

Šaltinis: Julius Sveikauskas, Laipiotojų uolomis klubas


  Vos prasidėjus 2007-iesiems jau spėjo įvykti pirmosios šių metų Lietuvos laipiojimo uolomis sporto sezono varžybos. Ilgai visi laukė šių varžybų, nes tai vienas iš Lietuvos Boulderingo Taurės etapų. Šios Boulderingo Taurės varžybos vyks trijuose Lietuvos miestuose paeiliui: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, jos rengiamos vadovaujantis Lietuvos boulderingo varžybų organizavimo nuostatais ir taisyklėmis. Šios varžybos susideda iš šešių etapų, iš kurių penki yra įskaitiniai, metų Taurei laimėti.

  Pirmas šių varžybų etapas įvyko Vilniuje ,,Montis magia" salėje, suvažiavo net 62 dalyviai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Varžybas pradėjo elito, kitaip sportininkų grupė, kurioje rungiasi visi geriausi Lietuvos laipiotojai. Atrankines bei finalines trasas šiam pogrupiui kūrė ir rengė Tadas Nikonovas. Na, o jis tikrai pasistengė, kad trasos būtų kuo įdomesnės ir sudėtingesnės. Per atrankines buvo pasiekti tik 3 "topai" ir tai du iš jų vienoje trasoje, bet nors "topų" ir nebuvo daug finalistai paaiškėjo - jų buvo net devyni.

  Vėliau sekė kitų pogrupių startai. Visiems pogrupiams, išskyrus elitą, atrankinio etapo nebuvo, jie iškart kovojo atvirame finale. Aišku, jų trasos nebuvo tokios sudėtingos kaip elito grupėje, bet kova dėl aukščiausių vietų nenusileido stipriausiųjų grupei.

  Elito grupės finalas vyko uždaru principu, tai reiškia, kad dalyviai į trasą išėjo "traukinuku" - vienas paskui kitą pagal užimtas vietas pradedant nuo žemiausios. Finalines trasos pasižymėjo sudėtingumu, reikalaujančiu daug mąstymo bei ištvermės, tačiau visos jos buvo įveikiamos. Iš keturių trasų net tris įveiktė pirmojo etapo nugalėtojas Andrius Smirnovas (100 taškų), jam nepavyko pralipti tik pirmosios. Antras šiose varžybose liko dvi trasas įveikęs Vilimantas Petrašiūnas (89 taškai), o trečias liko Jonas Tamulionis (79 taškai) įveikęs vieną trasą. Kiek kitaip viskas vyko merginų pogrupyje, ten net trys merginos pasiekė po vienintelį "bonus", todėl viskas sprendėsi atrankinių trasų rezultatais. Trečia liko Eglė Kirdulytė (79 taškai), antra - Inga Paukštytė (89 taškai) ir pirmą vietą užėmė Margarita Smirnovienė (100 taškų).

  Štai taip vyko pirmasis etapas Vilniuje. Lauksime kito varžybų etapo, kuris jau už poros savaičių - Vasario 10 diena vyks Kaune.

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal