naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

Rush 2008  Interviu su Vilimantu, nugalėjusiu Minkse vykusiose varžybose Boulder Rush:

  Pirmiausia papasakok apie pergalę. Ar ji buvo lengva, ar teko iki paskutinio kautis dėl pirmos vietos?

  Prieš finalą organizatoriai buvo porą kartų priėję, "numesdavo" porą žodžių, jog vakarykštė antra grupė buvo žymiai stipresnė (aš lipau pirmoje, antros buvau nematęs). Gąsdino mane :) Nemelavo, visi beveik kas pateko į finalą buvo iš antros grupės. Visi tokie sportininkai, apšilimai, tempimai raumenų. Žiūrėdamas kaip jie lankstosi jaučiausi kaip pagalys :) Girdėjau, kad finalinės trasos bus kur kas sunkesnės, tai nusiteikiau iškart, kad varysiu tiek, kiek galėsiu. Už Tėvynę!

  Kas tai per varžybos?

  Varžybos buvo kaip jie vadina festivalis. Vyko jos pirmą kartą. Organizatorių tikslas šitą festivalį padaryti kasmetinį, pakviečiant vis stipresnius dalyvius. Pas mus toks festivalis vadintųsi tiesiog fiesta. Atrankiniame etape buvo 21 trasa. Turėjome 3 valandas. Kartu lipa ir biurniukai, ir mergaitės. Dalyvių buvo virš 90, todėl buvo du srautai. Kaip sakiau, me su Laurita patekome į pirmąjį, silpnesnį. Dalyvis gavo kortelę, kurioje buvo kiekviena trasa, įvertinta balais nuo 1 iki 10. Pralipi trasa OS, taškų gauni dvigubai. Skaičiuoja dešimt geriausių tavo rezultatų. Finalas jau buvo uždaras. 5-ios trasikės po 5-ias minutėles.

  Koks jų lygis? Kaip vertini organizatorių darbą? Kokie didžiausi skirtumai palyginus su mūsų varžybomis?

  Galiu pasakyt, kad lygis yra vos stipresnis. Daugiau yra stiprių laipiotojų, kurie palipa rimtus dalykus ant uolos. Vaikinas, kuris liko trečias, girdėjau yra pralipęs 8b, dalyvauja Europos čempuose. Taigi, suprantat :) Organizatoriai gyrėsi, jog prizinis fondas buvo didžiausias kada nors buvęs Baltarusijoje. Trasas statė Maxas iš Ukrainos. Aš jo nežinau, bet rodos, kad kietas. Lyginant su mūsų varžybomis, man labiausiai patiko, jog nors finalai vyko kitą dieną, žiūrovų buvo tikrai daug. Tai pakelia nuotaiką dalyviams ir organizatoriams. Pas mus tik pralipo ir išvažiuoja. Kaip trūlike, pasižymėjai "taloną" ir sėdėk ramus, pralipai ir namo.. Mūsų finalistai lipa tuščioj salėje...

  Ar baltarusiai varžybas mato daugiau kaip lenkai, t.y. toosą, ar daugiau kaip rusai, t.y. sportą?

  O čia sunku pasakyti. Šitose varžybose-festivalyje daugiau buvo bandomas išspausti "toosą", nors patys dalyviai (finalistai) buvo uch sportinykai. Visi sėdi, laukia kitos trasos, ilsisi, o aš per tas 5 min. varydavau su Laura lipt trasų :) (po paskutinio dalyvio Laurai leido pabandyti vyrų finalines).

  Kaip vertini trasas? Koks jų sudėtingumas lyginant su mūsų taurės A grupės trasomis?

  Visos trasos buvo "žiauriai" įdomios. Atrankiniame etape visos 21 trasos buvo skirtingos, visi stiliukai: slope, crimp'ai, kampai, šuoliukai, išlipimai, lygsvara, neigiami, 90.. Atranka nebuvo sunki. Gal todėl, kad lipo įvairaus lygio dalyviai, bet šiaip pataikyta į 10-ką. Finalai - rimta. Tiek merginų, tiek vaikinų trasos matėsi, kad yra gerai apgalvotos, jokių cheat'ų. Trasų įvairumas ir sudėtingumas panašus į mūsų Montis Magijos etapą.

  Ar kabo Lukašenkos nuotrauka salėje? :)

  Ne, bet apie jį daug girdėjom :)

  Tai ką per prizą gavai, nes kai kam tai labai įdomu?

  Prizai vienodi merginom ir berniukam. Pirma vieta gavo 8-ias atotampas + mountain.ru maikonas + 50 baksų. Antra BD apraišus + maikonas + 20 to pinigo. Trečia kupriuką + kažkiek pinigo.

  Beje buvo dar po finalo paruošta trasa, kurioje dalyvavo finalistai. Visi turi 3-is bandymus. Pirmas pralipęs gauna 50 žalio.

  Kaip sekėsi Laurai? Kaip vertini jos pasirodymą?

  Kietai! Atrankoj nutarėm lipt maždaug kartu. Nusprendėm kibt į 4-to lygio trasą. Aš pabandžiau, nukritau, ji iškart po manęs lipa, pralipa! Nu namas galvoju :) Labai gaila, kad ji ne pirma. Labai nedaug trūko. Paskutinę trasą pralipo pasibaigus laikui, trūko 10 s. Plojimai aišku buvo super.

  Tai ar pakvietė į sekančias varžybas? (:

  Taip taip. Sakė važiuot visiems :) Tikriausiai nori likt išvis be prizų :)

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal