naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

LBT 3 etapas Švyturio žemėje  Į ketvirtąjį LBT etapą Klaipėdoje išsiruošėme jau penktadienį. Aš, Tamulionių Jonas, kartu su Petrašiūnų Vilimantu turėjome penktadienį pravesti teisėjavimo seminarą Klaipėdos teisėjams. Kad užpildyti vietą mašinoje prie mūsų prisijungė ir Blėdų Laura su Pumpučių Martynu (aka "Sladkaja paračka Twix"). Pumpučių Martyną prigriebėme jau Vilniuje, o Blėdų Laura turėjo mūsų laukti bažnytkaimyje (aka "Mieste kur galima gyvent"). Tačiau nelaukė. Tad teko stoti ir sulaukti kol ji per lietų atskubės iki mūsų. Kad laikas neprailgtų klausėme įdomių žmonių įdomias mintis, kurias kolega Petrašiūnų Vilimantas įrašė kažkur toli užusienyje... Lūžom.

  Įsisodinome atskubėjusią Blėdų Laurą ir tęsėme kelionę toliau. Iškart už bažnytkaimio (aka "Miesto kur galima gyvent") papuolėme į pūgą (aka "Šlapdribą"), kuri man, vairuotojui, davė tuputį nerimo. Vasarinės padangos ir šlapdriba, kiek teko girdėti, nelabai dera... Tuo įsitikino Drambliai (aka "Miegantys Drambliai"), kurie paskambino Petrašiūnų Vilimantui ir išporino beveik eilėraštį "Išvažiavom, pradėjo smarkiai lyti, tada krušti ir tada mes ėmėm bortą"... Pasirodo jie irgi planavo atlėkti į Klaipėdą varžybų išvakarėse. Spėju tam, kad nugirdyti priešininkus! Deja, jų kelionė pasibaigė beveik neprasidėjusi. Gaila.

  Toliau kelionė tęsėsi saugiai, nes pūga (aka "Šlapdriba") baigės. Pačiu laiku, nes buvo įtarimų, kad vėluosime, todėl teko važiuoti greičiau nei 70km/h greičiu. Į seminarą spėjome. Pravedėme jį, manau, pakankamai neblogai. Viską turėjo parodyti rytdienos varžybos. Ilgai lauktas šeštadienio rytas išaušo su stipriu vėju ir lietaus lašeliais, kaip ir pridera uostamiesčiui (aka "Švyturio žemei"). Šilta salė, gera apšilimo sienelė ir švarūs wc - viskas, ko mes neturim Vilniuje (aka "Sostinėje") ir viskas, kas mus (LUK narius) taip džiugina kituose miestuose. Kaip čia nesilips prie tokių sąlygų!

  Kvalifikacijos trasos nenustebino ir buvo labai panašios kaip ir visada:
  Sunki (aka "Nepralipama") pirma trasa garaže.
  Nesunki iki bonuxo, tačiau neįveikiamu Top'u antra trasa neigiamu (aka "Lamborgini garažu").
  Lengvos trečia ir ketvirta trasos kampuose.
  Paskutinė trasa ant devyniasdešimt, vėl su startiniu layback, tačiau ačiū dievui su nauja forma viduryje!
  Bandymų skaičius trijuose Top'uose ir paskirstė vietas po kvalifikacijos. Mano planas penki Topai per septynis bandymus neišdegė. Finale visi šeši lietuviai su Petrašiūnų Vilimantu priešakyje. Pas merginas pirma nematyta kaliningradietė, toliau trys lietuvaitės su Blėdų Laura priekyje.

  Laiką iki izoliatoriaus stūmėme kaip visada: pokalbiai, chili maistas ir diskusijos visomis įmanomomis temomis. Keista, bet šįkart laikas iki izoliatoriaus ir jame iki lipimo prabėgo gana greitai. Besėdėdamas izoliatoriuje ir bekalbėdamas su Drambliais (aka "Miegančiais drambliais") susimąsčiau, kiek ilgai aš jau lipu A grupėje. Žmonės keičiasi, seni išeina, nauji ateina, o aš vis lieku. Buvo Taduko/Tomelio karta, tada Blėdos/Simučio, tada Arūno/Vilimanto, dabar Kipro/Kosto... Lipau su visais...

  Finalai maloniai nustebino. Tiesa, neįveikiamos pirmos trasos sindromas (aka "Rūkyk!") ir toliau siautė, tačiau kitos trasos pasidavė.
  Antra trasa kaminu buvo tikrai įdomi ir sunki, boulderinginė, sekinanti. Trasa, kur Baltrūnų Kipras prarado šansą kovoti dėl pirmos vietos, nes pralipo ją jau pasibaigus lipimo laikui. Trasa, kur mano trys amuerte (aka "Nualpk negyvas") bandymai išsunkė kaip skuduriuką. Vos atgavau kvapą per penkias poilsio minutes iki kitos trasos. Įtariu dėl jos man taip skaudėjo nugarą sekančią dieną.
  Trečia trasa nors ir keista, iš serijos lipk aukštyn vėliau žemyn (aka "Darom bangą"), turėjo įdomių judesių ir perėmimų. Nebuvo sunki, tad dauguma finalistų ją pralipo. Nesunki, mano stiliaus flash'inė trasa. Taip ir nesupratau kodėl man jai prireikė trijų bandymų...
  Ketvirta trasa neigiamu ir vėliau vidiniu kampu buvo panaši į nekartą jau buvusias trasas. Viskas gana elementaru, tiesiog reikia imti ir pralipti. Tačiau ne visiems ji pasidavė. Aš per daug susikoncentravau į bandymą ją nuCheat'int (aka "Apgaut distancininką") nei pralipt visais kybiais ir dar kartą sustūmiau dūrą (aka "Supjoviau grybą"). Petrašiūnų Vilimantas ir Baltrūnų Kipras čia daug problemų nematė ir trasą nesunkiai pralipo.
  Penkta trasa buvo malonus desertas pabaigai. Trasa, kur aš atidaviau trečią vietą. Trasa, su vienu startiniu kybiu, forma ir Top'u. Ideali varžybinė trasa, kur iš pradžių nestartavau kartu su sienos kampu, nes galvojau, kad toks startas bus traktuojamas kaip bandymas (tiksliau šuolis į startinę poziciją). Tik vėliau, kai paklausiau ar galima taip startuoti ir kažkas sušaukė taip, lengvai ją pralipau. O kad visi finalai baigtųsi tokiomis trasomis...

  Suma sumarum nugalėjo Petrašiūnų Vilimantas, antras liko Baltrūnų Kipras ir trečias Monastyreckų Gediminas (jei neklystu pirma prizinė vieta šiam laipiotojui A grupėje, sveikinimai!). Pas merginas ir finale laimėjo kaliningradietė, antra Blėdų Laura ir trečia Žukauskų Miglė, aplenkusi Pliuškevičių Aistę. Panašu, kad Aistė pagaliau gavo konkurencijos... Galų gale gal ir merginų tarpe vėl užvirs kovos dėl prizinių vietų...

  Žiūrint į bendrą įskaitą Petrašiūnų Vilimantas aplenkė Baltrūnų Kiprą ir dabar, atmetus vieną blogiausią rezultatą, yra pirmoje vietoje. Tad kiti du etapai bus tikrai įdomus. Aš, nors užėmiau ketvirtą vietą, pakilau bendroje į trečią ir beveik ją užsitikrinau. Ironiška. Teliko tik startuoti likusiuose etapuose... Matyt reikės bandyti suvelt planus abiems varžovams kovojant dėl pirmos vietos. Trečia vieta sekančiame etape kažkuriam iš jų būtų skaudus smūgis. Niam.
  Merginų tarpe Žukauskų Miglė prisivijo Pliuškevičių Aistę, tad jei pirmoji dažniau užsuks į salę pasitreniruoti, galbūt ir pas merginas bus kas nors įdomaus. Blėdų Laura, tik rudenį grįžusi į Lietuva, ir startavusi vos viename etape varžovėms konkurencijos bendroje įskaitoje šiemet jau nesudarys. Na o kitąmet tikėkimės ir pas merginas pagaliau bus konkurencija!

  Už dviejų savaičių etapas Vilniuje (aka "Sostinėje"). Malonu pagalvoti apie šaltą salę ir dar šaltesnį izoliatorių... Home sweet home...

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal