naujienos   forumas   straipsniai   kelionės   foto   varžybos   nuorodos   e-mail

LBT 4 etapas namuose  Jau Vilniuje įtampa veržėsi per kraštus. Neįsivaizduoju kaip jie susitvarkys su savo nervais Kaune...

Aš penktoje finalinėje
  Mano spėjimas nepasitvirtino. Kipras parodė tvirtą charakterį, gal tiksliau nesveiką formą šiuo metu, nepadarė klaidų (ką jis puikiai moka daryt) ir pralipo visas varžybų trasas, devynias iš jų flashindamas. Vilė atvirkščiai. Beveik nedarantis klaidų šįkart jų padarė. Susimovė, beje, kaip ir aš, ant šuolio. Tokias trasas reikia lipt iš pirmo karto, ką ir padarė varžovai. Tuo įdomiau mums. Drambliuose laukia etapas, kuriame paaiškės metų nugalėtojas. Šansai abiejų bus lygus. Viskas paprasta, kas aukščiau - tas Taurės nugalėtojas. Antra vieta netenkina nei vieno.

  Pas merginas toliau vyko sunkiai suvokiami dalykai. Laimėjo Rūta, aplenkusi atrodytų be konkurencijos lipančią Laurą. Aplenkusi ne bandymais, o visu topu! Ir apskirtai tai kartais ne pirmos Rūtos varžybos? Kitų metų laukiu vis labiau ir labiau. Niekaip nesitiki, kad ir pas merginas gali būti konkurencija :)

Kolega Vilė
ten pat
  Finalai išsiskyrė viskuo - tiek formatu, tiek trasomis. Naują formatą darėme pagal pasaulio etapus, kur visi dalyviai iš pradžių pamato visas trasas, vėliau visi lipa vieną trasą. Pralipa - eina sekančią lipti. Lipimui keturios minutės. Poilsiui? Poilsiui daug. Jei trasa sunki tenka laukti kol ją pralips visi dalyviai, o tai gali užtrukti ir pusvalandį. Šaltame izoliatoriuje net spėji atvėsti. Ar ši sistema pasiteisino? Nežinau, reikia klausti žiūrovų. Ji visgi visų pirmiausia skirta jiems, kad lengviau ir įdomiau būtų stebėti finalus. Mums, tiems kuriems tenka sėdėti izoliatoriuje, ji sunkesnė. Nors turi daugiau laiko poilsiui, laukimas tarp trasų tikrai vargina.

  Trasos :) Išskirtinė tema po šių varžybų. Kaip ten bebūtų aš jas vertinčiau teigiamai. Geriau prizininkus aiškintis iš visų topų bandymų, nei iš vieno. Faktas. Taip, antra trasa buvo kažkas nesuprantama, bet aktyviais kybiais pirma, trečia su šuoliu ir neigiamas - geros įdomios trasos. Lengvos trasos visada įneša jaudulio, nes lipti reikia be klaidų ir labai atsargiai. Aš visai būčiau už tokias trasas ir paskutiniame etape. Nervams pagaląst :)

Jie mus stebi!
  Kodėl aš taip dažnai nekenčiu varžybų prieš finalus ir vis viena kitą kartą jose lipu? Nieko nelemiančios varžybos, o savijauta kaip kovojant dėl pirmos vietos. Niekas iš niekur neatsiranda ir niekas niekur nedingsta. Tačiau nervams tai negalioja.
  Izoliatorius. Už mėlynos širmos, skiriančios salę nuo izoliatoriaus, girdisi gera Juliašo muzika, žiūrovų palaikymas ir švyti puikus trasų apšvietimas. Tuoj viskas baigsis. Andrius praneš mano vardą, dar kartą pasimagnezinsiu rankas ir išvysiu prieš save pirmąją trasą. Tada viskas užsimirš, liksiu kovoti su trasa ir pačiu savimi. Pralipsiu ją ir eisiu atgal už mėlynos širmos.

Atrankos neigiamas
  Atranka lengva. Vos viena trasa neigiamu pasidavė tik Kiprui. Gal būtų buvę ir daugiau pralipimų, bet kadangi kitos trasos buvo lengvos, tai po pusvalandžio dauguma jau laukė eilėje lipti likusios trasos. Kitos trasos - nesudėtingos ir flashinės. Net šeši dalyviai pralipo keturias trasas, tad finalistus lėmė bandymų skaičius. Climbing club team'as ir toliau demonstravo nepastovumą. Keista finale nematyti Dmitrijaus ir Artūro. Visgi, pagrindinis feiverkas tai Aistė, likusi už borto. Nors atrankoje ji ant neigiamo išdarinėjo ne lietuvaitėms įmanomus judesius, nepralipo vienos trasos ir finalą stebėjo kaip žiūrovė... O žinot kas pirma po atrankinių? Rūta :)

  Rytas. Kodėl aš nemiegu, nors įtariu dar tik kokios aštuonios ryto? Apskirtai, esu sakęs kaip aš nemėgstu varžybinių rytų? Kažkur giliai kaip šmėkla tūno neapčiuopiamas nerimas, o skrandis atsisako virškinti viską ką jam paduodi.
  Priešpaskutinis etapas. Spėju Vilė nugalės ir sustiprins savo pozicijas prieš paskutinį etapą Kaune. Patirtis turėtų nugalėti. Bus matyt. Dabar reikia keltis ir važiuot mankštint kaulus prieš atranką.

straipsnis Jonas T

foto Donata K.

 

 

  © onsight.lt, 2003
Į viršų atgal